Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok (relacja minuta po minucie)

Piotr Grzelczak
Piotr Grzelczak yakris (archiwum mmlodz.pl)
Piłkarze Widzewa Łódź wygrali z Jagiellonią Białystok 4:2. Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z tego meczu.

Zobacz jak zapowiadaliśmy mecz Widzewa Łódź z Jagiellonią Białystok

Piłkarze Widzewa Łódź zmierzą się dzisiaj (25 września) u siebie z Jagiellonią Białystok. Będzie to pojedynek sąsiadów w tabeli - łodzianie są na ósmym, a białostoczanie na 9. miejscu. Obie drużyny zdobyły do tej pory po 11 punktów.

Największym "smaczkiem" tego spotkania jest bez wątpienia powrót Czesława Michniewicza na al. Piłsudskiego. Trener, który w poprzednim sezonie prawie wprowadził Widzew do europejskich pucharów, tym razem stanie po przeciwnej stronie barykady. Jak rozszyfruje swojego następcę Radosława Mroczkowskiego? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok.

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok
(Wynik końcowy)
4 : 2 (1:1)

Bramki: 0:1 T. Kupisz (14. min.) 1:1 P. Grzelczak (16. min.) 2:1 S. Madera (49. min.)**
2:2 T. Kupisz (51. min.) 3:2 J. Bieniuk (54. min.)**4:2 A. Budka (64. min.)

Składy:
M. Mielcarz - U. Ukah, S. Madera, J. Bieniuk, Dudu, A. Budka (87. J. Bartkowski), B. Pinheiro, M. Panka, K. Ostrowski (64. P. Okachi), N. Dzalamidze (77. P. Oziębała), P. Grzelczak
K. Baran - A. Norambuena, T. Cionek, A. Skerla, El Sidqy, T. Kupisz, Hermes, R. Grzyb, V. Kukol (65. M. Burkhardt), Ćetković (46. T. Frankowski), D. Plizga (81. Maycon)

Żółte kartki: Dzalamidze, Ukah (Widzew)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu! Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 4:2. Wkrótce także zdjęcia z meczu. Zapraszamy.
90'+1 Ukah przeskoczył wszystkich w polu karnym, ale Oziębała - choć i tak z 4 metrów spudłował - to był na spalonym.
90' Kontra Oziębały, ale tylko rzut rożny dla łodzian.
87' Bartkowski zmienia Budkę.
84' Budkę łapią skurcze. Leży za linią końcową.
81' Maycon zmienia Plizgę.
78' Na murawie opatrywany Plizga, który doznał urazu kolana.
77' Przemysław Oziębała wchodzi w miejsce Dzalamidze.
76' Budka strzela potężnie z 35 metrów, Baran wybija na róg.
74' Dobra wymiana podań między Dzalamidze a Budką. Akcję kończy Gruzin sytuacyjnym strzałem.
72' Grzelczak dostaje dobre podanie, ale "gubi się" z piłką w polu karnym.
68' Ukah w ostatniej chwili uprzedza Frankowskiego.
Budka uderzył mocno, prostym podbiciem z ok. 15 metrów, nie dając żadnych szans Baranowi. Walkę z obrońcami wcześniej wygrał Okachi.
65' Adrian Budka! 4:2
64' Princewill Okachi wchodzi za Ostrowskiego.
63' Strzał Hermesa z ok. 30 metrów zablokowany.
62' Madera po raz kolejny bliski skierowania piłki w kierunku bramki po dośrodkowaniu z wolnego.
56' Znów stały fragment dla łodzian. Baran tym razem dobrze piąstkuje.
Jarosław Bieniuk kapitalnie strzelił główką, po dośrodkowaniu z wolnego z prawej strony Budki. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Bramkarz nie miał żadnych szans.
54' GOOOOOL!!! JAROSŁAW BIENIUK! 3:2
Świetne podanie klatką piersiową w polu karnym i pewny strzał Kupisza - tak wyglądała druga bramka dla gości
51' 2:2 Tomasz Kupisz
Madera strzelił gola głową, po dośrodkowaniu Dudu. Łodzianie krótko rozegrali piłkę z rzutu rożnego, który wywalczyli po fatalnym strzale Grzelczaka z 7 metrów.
49' Goooool!!! 2:1 Sebastian Madera
46' Rozpoczęła się druga połowa meczu. Tomasz Frankowski zmienił Ćetkovicia
Koniec pierwszej połowy meczu. Widzew Łódź remisuje z Jagiellonią Białystok 1:1
45' Dzalamidze podcina piłkę, ale ni to strzał, ni to dośrodkowanie - kończy się rzutem rożnym. Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.
44' Ostre dośrodkowanie Budki, ale żaden z Widzewiaków nie zdążył zaatakować piłki.
40' Strzał Plizgi z wolnego pół metra nad bramką.
39' Ukah fauluje Kupisza kilka centymetrów przed linią pola karnego. Nigeryjczyk otrzymuje żółtą kartkę.
38' Dudu kończy atak łodzian strzałem...prawą nogą. Piłka wyyyysoko nad poprzeczką.
34' Dwa rożne dla Widzewa, ale ani Ukah, ani Grzelczak nie potrafili skierować piłki w światło bramki.
32' Złe zagranie Bieniuka do przodu, przejęli przyjezdni, ale Plizga strzela prosto w Mielcarza.
31' Mielcarz uprzedza Kupisza, który wychodził sam na sam.
28' Ładnie prawą stroną podłączył się Ukah, ale nikt nie zamknął akcji.
25' Dośrodkowanie Budki po rzucie wolnym przelatuje wysoko nad polem karnym.
21' Baran pewnie łapie po dośrodkowaniu Dudu.
16' Z powodu problemów technicznych rozpoczynamy relację na żywo z opóźnieniem. Przed chwilą Piotr Grzelczak strzelił na 1:1, wykańczając z lewego narożnika pola karnego dobrą akcję łodzian. Wcześniej dla Jagi bramkę zdobył Tomasz Kupisz.
Godzina 12.00 - Do rozpoczęcia meczu pozostało 2,5 godziny. Przypomnijmy zatem, jak wyglądał mecz Widzewa z Jagiellonią w poprzednim sezonie.
A jaki wynik obstawiacie dzisiaj? Piszcie w komentarzach pod tekstem.