Koszykówka: klęska ŁKS-u Łódź z Polpharmą Starogard Gdański

Koszykarze ŁKS-u Łódź przegrali z Polpharmą Starogard Gdański ...
Koszykarze ŁKS-u Łódź przegrali z Polpharmą Starogard Gdański ... Robert Zwoliński (archiwum mmlodz.pl)
Koszykarze ŁKS-u Łódź przegrali z Polpharmą Starogard Gdański 53:86. Na słowa uznania zasłużył wśród gospodarzy tylko Paweł Malesa, zdobywca 14 punktów.
Koszykarze ŁKS-u Łódź traktowani jak kundle?!

To miał być mecz na przełamanie, a wygrana byłaby świetnym prezentem gwiazdkowym. Nic takiego jednak nie miało miejsca. ŁKS Łódź od 1. kwarty był wczoraj (23 grudnia) zespołem gorszym od Polpharmy Starogard Gdański.

Łodzianie przegrali w zasadzie w każdym elemencie gry. Byli gorsi na tablicach (31 zbiórek przy 39 rywali), więcej razy tracili piłkę (18 strat przy 10 przyjezdnych) i przede wszystkim trafiali z gorszą skutecznością, oddając jednocześnie mniej rzutów niż przeciwnicy.

Koszykarze ŁKS-u nie potrafili w żadnej z kwart rzucić więcej niż 14 punktów. Zawodnicy Polpharmy zdobywali natomiast po 16 i więcej "oczek". Gości do wygranej poprowadziło trio Amerykanów - Michael Chicks (17 punktów), Tony Weeden (15 pkt.) oraz Jeremy Simmons (11 pkt., 14 zbiórek).

W ŁKS-ie na słowa uznania zasłużył w zasadzie tylko Paweł Malesa (14 pkt.), chociaż niezłe zawody rozegrał też Jakub Dłuski (10 pkt., 9 zb.). Znów duże problemy z faulami miał Krzysztof Sulima, który zagrał niecałe 20 minut, ale w czasie kiedy był na parkiecie jego drużyny była gorsza od rywali raptem o dwa "oczka".

ŁKS przegrał z Polpharmą 53:86. Kolejne spotkanie ełkaesiacy rozegrają 30 grudnia, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.