MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Koniec z nocną i świąteczną pomocą pogotowia przy Sienkiewicza

Redakcja
Pogotowie przy Sienkiewicza nie wszystkim udzieli pomocy. O ...
Pogotowie przy Sienkiewicza nie wszystkim udzieli pomocy. O ... bartus/arch.MM
Pogotowie przy Sienkiewicza nie wszystkim udzieli pomocy. O północy ambulatorium zaczyna działać inaczej.

Szpital Rydygiera zamieni się w spółkę


Pierwszego marca zmieniają się dotychczasowe zasady funkcjonowania ambulatorium pogotowia przy ulicy Sienkiewicza 137/141 w Łodzi. Od północy pogotowie zajmie się wyłącznie ratownictwem medycznym i będzie jeździć tylko do nagłych przypadków. - Karetki wyjeżdżają i wyjeżdżać będą - uspokaja Danuta Szymczykiewicz z łódzkiego pogotowia.

Dotychczas do ambulatorium łodzianie zgłaszali się z wszelkimi problemami zdrowotnymi. Z rozbitą głową, złamaniami czy kłopotami żołądkowymi, najprościej było przyjechać na Sienkiewicza.

Teraz pomocy trzeba będzie szukać gdzie indziej, bowiem zmieniają się zasady nocnej i świątecznej pomocy w podstawowej opiece zdrowotnej. Pogotowie pomoże tylko osobom w stanach zagrożenia zdrowia i życia. - Nie będziemy przyjmować pacjentów, którzy jedynie źle się poczuli - dodaje Szymkiewicz.

Jak tłumaczy rzecznik pogotowia, poradnie specjalistyczne zostają. Nadal dyżurować będą chirurdzy, ortopedzi, okuliści czy laryngolog. W ambulatorium nie będzie już internistów, którzy zbadają każdego. Łodzianie, którzy nie będą potrzebowali specjalistycznej pomocy, czyli z kłopotami żołądkowymi albo bolesną miesiączką, odsyłani będą do innych placówek.


Łódzkie pogotowie i szpital WAM nominowane w konkursie Lider Nowoczesnych Technologii


Cięcia w łódzkich przychodniach

Z początkiem marca Narodowy Fundusz Zdrowia zmniejsza o połowę liczbę łódzkich przychodni, które dyżurują w nocy i święta. Cięcia te obejmują m.in. ambulatorium pogotowia przy Sienkiewicza. Zaznaczyć trzeba, że placówka przy Sienkiewicza przegrała konkurs NFZ na udzielanie nocnej i świątecznej pomocy medycznej. - Punktowo wypadli gorzej niż pozostali - mówi Beata Aszkielaniec, rzecznik łódzkiego NFZ. Inne ambulatoria złożyły lepsze oferty.

Nie oznacza to, że zostajemy bez opieki lekarskiej. Z problemami, z którymi zgłaszaliśmy się do tej pory na Sienkiewicza, musimy udać się do jednej z sześciu innych poradni wyznaczonych przez NFZ. Najbliższa znajduje się przy ulicy Bazarowej, niespełna 3 kilometry od pogotowia przy Sienkiewicza.

- Łódź została podzielona na sześć obszarów, w tych miejscach pacjentów obsługiwać będzie dwadzieścia dziewięć zespołów, złożonych z lekarza i pielęgniarki - tłumaczy Aszkielaniec. - W razie potrzeby udzielą pomocy nie tylko w ambulatorium, ale także w domu chorego - zapewnia.

Dotąd pomocy w razie nagłego zachorowania udzielały wyłącznie poradnie wskazane przez lekarza, u którego leczymy się na co dzień. Jak tłumaczy NFZ, teraz opiekę nad pacjentami, codziennie w godzinach od 18 do 8, przejmą placówki, które wygrały konkurs ofert. Dotyczy to też pomocy lekarskiej w weekendy i święta przez całą dobę.

Czytaj także:
- Rejestracja w Matce Polce przez Internet
-
Nowoczesne karetki dla Łodzi i województwa


Zobacz też na MM Łódź

Przewodnik imprezowy | Lodowiska w Łodzi | Rozdajemy akredytacje | Widzew Łódź | ŁKS Łódź

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO 2024 ODC. 6

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto