Kiedy nie walczą z pożarem, grają w piłkę

kasia_krawczyk
Oficjalny Turniej Strażaków - Ochotników zakończony. Zwyciężyli druhowie z OSP Mileszki

Wczoraj (19 czerwca) odbył się I oficjalny Turniej łódzkich Strażaków - Ochotników w piłkę nożną. Zmagania można było oglądać już od godziny 9.30, a finałowy mecz rozpoczął się około godziny 15.00. W turnieju wzięło udział 6 z 15 jednostek z terenu Łodzi i okolic. Zwycięską drużyną okazała się jednostka OSP Mileszki. Impreza odbyła się na obiekcie "Moje boisko - Orlik 2010" przy ul. Łupkowej 6 w Łodzi. Zespoły walczyły o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łodzi.

Pierwszy taki turniej, ale nie ostatni

Pomimo, że turniej odbył się po raz pierwszy, już planowane są następne. - Chcemy to kontynuować, uważam, że jest to bardzo dobry pomysł na podniesienie kondycji strażaków, którzy muszą być sprawni i wysportowani - mówi Sławomir Emanuel, prezes Zarządu Oddziału Miejskiego Związku OSP RP w Łodzi. - Na jesień planujemy także turniej siatkówki - dodaje.

Na razie turniej ma charakter wewnętrzny. W planach jest otwarcie turnieju również na inne powiaty.

Nagrodzeni

Jednostki, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, a każda jednostka, w nagrodę za udział dostała dyplom. Najlepszym zawodnikiem został Piotr Saar z jednostki OSP Mileszki. - Jestem zaskoczony, ponieważ piłki nigdy nie trenowałem, ale przyczyniła się do tego cała drużyna, sam sobie tej piłki nie podawałem - mówi strażak Piotr Saar. Najlepszym bramkarzem został Grzegorz Dubla z jednostki OSP Łaskowice. Mecze sędziował Waldemar Karbowiak, z OSP Retkinia.