Jedynki Aleksandrów - Wybrzeże TPS Rumia 3:1

UKS Jedynka
UKS Jedynka
Bardzo okazale wypadła inauguracja pierwszoligowego sezonu siatkarskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Zawodniczki JEDYNKI, przy komplecie publiczności nie dały żadnych szans swoim przeciwniczkom z WYBRZEŻA TPS Rumia, pewnie zwyciężając 3:1.

Pierwsze spotkanie na własnym terenie ani fakt, że do beniaminka zawitała drużyna będąca jedną z faworytek rozgrywek nie zdeprymowało siatkarek JEDYNKI. Od początku postawiły dość trudne warunki gry i toczyły wyrównaną walkę z wiceliderem tabeli. Bardzo dobrze funkcjonował blok, który umiejętnie ustawiały środkowe: Karolina Wiśniewska i Agnieszka Rajkowska. Dobrze prowadziła grę kapitan, Karolina Olczyk, z wyczuciem posyłając piłki do swoich atakujących.

Po wyrównanym początku pierwszego seta siatkarki JEDYNKI uzyskały przewagę 16:13. W tym momencie pojawił się kilkuminutowy przestój, przyczyn którego należy upatrywać przede wszystkim w gorszym przyjęciu zagrywki, który niestety kosztował gospodynie seta. Zawodniczki z Rumi wygrały pierwszą partię do 23.

/fot. UKS Jedynka

Nie podcięło to skrzydeł siatkarkom JEDYNKI. Od początku drugiej partii zwiększyły jeszcze tempo, większą uwagę przyłożyły do eliminacji błędów i można powiedzieć, że nie oddały inicjatywy do końca meczu. Drugi set zakończył się ich wygraną do 18. Bardzo dobrze radziła sobie w ataku z obu skrzydeł Katarzyna Buchalska, obsługiwana bardzo często przez swoją rozgrywającą. Trener Paweł Mikołajczyk, widząc zaangażowanie swojej atakującej, dwa razy dał jej odpocząć, wprowadzając w drugim i czwartym secie Martę Wankiewicz.

W trzeciej odsłonie w pewnym momencie przewaga Aleksandrowianek wynosiła już 21:12. W dalszym ciągu na środku siatki brylowała K.Wiśniewska, która zdobywała punkty udanymi blokami i atakami z obiegnięcia. Zryw zawodniczek z Rumi podniósł na moment adrenalinę wszystkim zgromadzonym w hali Szkoły Podstawowej nr 4, ale tylko na moment. JEDYNKA uporządkowała grę i po kolejnych atakach Agnieszki Wołoszyn wygrała seta do 20.

W trzeciej i czwartej partii bardzo dobrze grała też libero beniaminka, Sylwia Korzycka, która wybroniła w polu wiele silnych i trudnych ataków przeciwniczek. Nie spuszczała z tonu K.Buchalska, znów udanie atakując ze skrzydeł. Swoje punkty, jak w każdym meczu, dołożyła Karolina Michalkiewicz. W ostatnim secie JEDYNKA przez cały czas kontrolowała sytuacje, prowadziła 10:5, 16:11 i 21:17, by ostatecznie wygrać do 21 i całe spotkanie 3:1.

JEDYNKA: Wiśniewska, Olczyk, Buchalska, Wołoszyn, Rajkowska, Michalkiewicz, Korzycka (libero) – Wankiewicz.