IX kolejka rozgrywek siatkarzy amatorów

wojtulat
wojtulat
W sobotę, jak zawsze w SP nr 205, odbyła się IX kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Była to ostatnia w tym roku kalendarzowym kolejka.

Choć między meczami panowała niezwykle miła i świąteczna atmosfera, to na parkiecie nie brakowało emocji, niespodzianek i sensacyjnych wyników.

W Ekstraklasie kobiet najwięcej radości sprawiły swoim kibicom siatkarki Dream Team, które pokonały po niezwykle zaciętym pięciosetowym pojedynku Jutrzenkę Bychlew (3:2). Potknięcie Jutrzenki wykorzystał zespół Cehini, który pokonał KS Piórkowscy (3:0) i "wskoczył" na fotel wicelidera.

W Ekstraklasie mężczyzn największą niespodziankę sprawiła drużyna Fantom, która pokonała dotychczasowego lidera Piazza Cafe (3:1) i znalazła się na trzecim miejscu. Sensacyjnie zakończyło się też spotkanie, w którym Iskra pokonała Bejłocz (3:1) i dołączyła do zespołów mających realne szanse na awans do najlepszej czwórki ligi amatorskiej.

W I lidze po raz kolejny prowadząc 2:0 w setach, swoje spotkanie przegrała drużyna Venta PAO (2:3 z Uniwersytetem Medycznym). Widać, że zawodnicy najstarszego zespołu ligi oczekują już na przerwę świąteczną, aby zregenerować siły. Pozostałe spotkania wygrały pewnie po 3:0 drużyny zajmujące pierwsze trzy miejsca w tabeli PGE S.A. z Popularnymi, LUKS Sokół Rzgów ze Sborną, oraz PKO Bankowy OFE z Piwożłopami.

W II lidze w bezpośrednim meczu prowadzących w tabeli drużyn Itaka Film okazała się lepsza od Energeo (3:2). W dalszym ciągu słabo spisuje się wskazywana przed sezonem jako jeden z faworytów drużyna SWSPiZ, która przegrała kolejny mecz, tym razem z Volley Team i spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

W III lidze najważniejszym meczem była konfrontacja drużyn walczących o trzecie miejsce w tabeli, w którym Soma music club zasłużenie pokonała Pickup Diablo (3:1). Kolejne spotkanie wygrała Bytnarówka XXIX LO (3:0 z ŁKS Głuchych) i jest obecnie jedyną drużyną w lidze, która od początku rozgrywek nie przegrała żadnego meczu.

W Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki ponad miesięczna przerwa świąteczno-feryjna. Na następną kolejkę rozgrywek zapraszamy dopiero 5 kutego 2011r. (sobota) w godzinach 9-15, tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów)