II Turniej Eliminacyjny Siatkówki Plażowej

wojtulat
wojtulat
W dniu 20.05.2009 na Janowie rozegrany został II Turniej XIII cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej, których organizatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej wraz Ogniskiem TKKF Dzikusy przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W najstarszych łódzkich rozgrywkach siatkówki plażowej (znanych również pod nazwą „Pucharu Piotrkowskiej”) padł kolejny rekord frekwencji. W zawodach wystartowało 41 par. Oprócz drużyn z naszego miasta mogliśmy oglądać zespoły z Radomia, Tomaszowa Maz., Łasku, a także z Bydgoszczy, Poznania Olsztyna i Zielonej Góry. Wśród grających, było ponad 20 zawodników sklasyfikowanych w ogólnopolskim rankingu turniejów Grand Prix i PP, oraz kilku młodzieżowych reprezentantów naszego kraju, których obserwowali trenerzy kadry Polski p. Sławomir Robert i p. Andrzej Piotrowski.

Miłą niespodzianką był udział w zawodach Jarosława Sobczyńskiego, dla którego zwycięstwo w IV edycji Turniejów w 2000 roku było pierwszym krokiem do późniejszych sukcesów w Mistrzostwach Polski.

Zwycięzcami I turnieju została bardzo utalentowana para juniorów z Radomia Bartłomiej Kiernoz / Bartłomiej Koryciński, która w finale pokonała 2:0 drużynę Jakub Chojecki / Sebastian Lisiecki. W meczu o III miejsce para Jarosław Sobczyński / Mariusz Popiela pokonała 2:0 łódzki duet Łukasz Łagodziński / Piotr Kłaczek.

Organizatorzy nagrodzili też dodatkowymi upominkami zawodników, który przebyli najdłuższą (ponad 350 km) i najkrótszą (niecałe 300 m) drogę, aby wziąć udział w turnieju.