Grand Prix Polski w pływaniu w Łodzi (wideo)

W weekend na basenie łódzkiego AZS rozgrywano silnie obsadzony turniej Grand Prix. W zawodach wzięli udział m. in. Aleksandra Urbańczyk i Paweł Korzeniowski. Padły cztery rekordy Polski.

Aż trzykrotnie bił je Radosław Kawęcki z Korner Zielona Góra. Pływak był najlepszy na wszystkich dystansach w stylu grzbietowym. Rekord Polski zdobył także nasz olimpijczyk, Paweł Korzeniowski. Zawodnik AZS AWFiS Warszawa okazał się najlepszym na dystansie 800 metrów stylem dowolnym.

Mieszkańców Łodzi powinny cieszyć dobre występy Aleksandry Ubrańczyk,  Ewy Scieżko i Mateusza Matczaka. Urbańczyk zwyciężyła na 10 m stylem zmiennym i zajęła 2 miejsce na 50 m stylem grzbietowym i motylkowym. Ścieżko okazała się najlepsza na 50 m stylem klasycznym. Zajęła także drugie miejsce na 100, trzecie na 200 m w tym samym stylu. Mateusz Matczak wywalczył  3 miejsce na 40 m dowolnym oraz 1 miejsce na 200 m i 400 m zmiennym. Oprócz nich dobrą pozycję zajął Filip Wypych - 3 miejsce na 50 m stylem dowolnym,

Grand Prix było okazją do zaprezentowania nowopowstałej sekcji pływackiej AZS PŁ UŁ Łódź. W zawodach wystąpiło 474 zawodniczek i zawodników z 79 klubów z całej Polski.