Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Freeks wydali album po 10 latach istnienia zespołu [wideo]

Emilia Białecka *Emkanabe*
Emilia Białecka *Emkanabe*
Choć istnieją od 10 lat, dopiero teraz wydali płytę. Łódzka grupa Freeks prezentuje dojrzały muzycznie album "Freeks-OWO".

Na ten debiutancki krążek składa się z 11 utworów - kawałków granych przez zespół od lat, które dopieszczone i przearanżowane trafiły niedawno oficjalnie do obiegu. Jak mówi Piotr Musiał, perkusista Freeks, ich muzyka to fuzja funku z popem. Można w niej także usłyszeć brzmienie rocka z elementami acid jazzu oraz reggae, a także disco.

Choć dają samodzielne koncerty w całej Polsce, supportowali takie gwiazdy jak Kayah, Ania Dąbrowska, Kult, Big Cyc, Goya, a nawet zdarzyło się im zagrać za granicą, to w Łodzi wciąż są niedoceniani. Dopiero po 10 latach udało im się wydać pierwszą płytę. Jednak jak twierdzą, czas zadziałał na korzyść. W Wasze ręce, a przede wszystkim uszy, trafia dojrzały muzycznie, spójny projekt.

Muzyka i alternatywne sposoby na życie

Obecnie zespół liczy sześciu członków: wokalistka Katarzyna Kubus odpowiedzialna jest za teksty, Michał Karkusiński gra na klawiszach, Piotr Musiał na perkusji, Mateusz Sumera na saksofonie, Artur Kubasik gra na gitarze, a Kuba Lipiński na gitarze basowej. To, co ich łączy, to niewątpliwie muzyka.

Piotr komponuje muzykę do gier komputerowych i filmów. - Spełniam się jako kompozytor i orkiestrator. Muzyka jest moją pasją i głównym zajęciem - opowiada. - Taki młody Penderecki - mówi o nim Michał, a to, co najciekawsze - jak podkreśla Kasia - to to, że Piotrek nie słucha żadnej muzyki, co wcale nie przeszkadza mu w jej komponowaniu. Muzycznie chciałby realizować się także Mateusz, ale póki co nie wybiega daleko w przyszłość.

Michał oprócz grania z Freeks, bierze udział w innych projektach muzycznych. Jest pewien, że nie mógłby żyć bez muzyki. - Jest dla mnie narkotykiem. Gdybym go odstawił, to podejrzewam, że dostałbym drgawek - żartuje. Kuba natomiast okazuje się racjonalistą. - Oficjalna wersja jest taka, że będę inżynierem i będę robić fajne maszyny, ale byłoby super utrzymywać się z muzyki. Jednak w tej branży nie można być niczego pewnym, dlatego wciąż się uczę - mówi.

Alternatywne rozwiązanie na życie ma też Kasia i Artur. Artur studiuje realizację dźwięku oraz pedagogikę z edukacją przez sztukę. - Próbuję robić coś, co jest związane z muzyką, bo to jest na razie jedyna rzecz, która mnie kręci, ale jestem jeszcze młodym człowiekiem, więc ciężko jest mi powiedzieć, czym będę się w życiu zajmował - kwituje. Kasia natomiast wychodzi z założenia, że w życiu trzeba robić wiele rzeczy na raz, bo jak mówi: "nigdy nie wiadomo, która noga się nam podwinie". Zapytana o to, co robi poza muzyką, bez zająknięcia odpowiada: - Wszystko, co robię, robię poza muzyką. A ta jest dla niej źródłem radości i nie nastawia się na to, by czerpać z niej profity.

Kim są i dlaczego tak na prawdę płyta została wydana dopiero po 10 latach od powstania zespołu? - Zapraszam do oglądania wideo!

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto