EURO 2012: tak łodzianie dopingowali w Manufakturze i Porcie Łódź finał [zdjęcia]

Łukasz Ratajczyk
Kilkuset łodzian dopingowało podczas finału EURO 2012 w Strefie Kibica na Rynku Manufaktury i w Porcie Kibica w Porcie Łódź.

W niedzielnym (1 lipca) finale rozgrywek EURO 2012 górą okazała się być drużyna Hiszpanii która pokonała Italię 4:0. Choć wynik pojedynku zdaje się być dość jednostronny, to nie do końca odzwierciedla przebieg przynajmniej pierwszej części meczu.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły wiele dogodnych sytuacji jednak to Hiszpanie po dwóch golach Davida Silvy i Jordiego Alby oraz fenomenalnych paradach bramkowych Ikera Casillasa schodzili do szatni z podniesionymi głowami.

W drugiej połowie sytuacja włochów znacznie się pogorszyła. Po kontuzji jakiej w 62. minucie nabawił się Thiago Motta, drużyna musiała grać w dziesiątkę. Wszystko przez to, że trener zdążył wykorzystać już swój limit zmian i nie mógł wprowadzić kolejnego zawodnika w miejsce Motty.

Była to tylko woda na młyn reprezentacji Hiszpanii, która zdobyła kolejne dwie bramki. Ich strzelcami byli wprowadzani kolejno na boisko Fernando Torres (84 minuta) oraz Juan Mata (88 minuta).

Tym samym widzowie byli świadkami historycznego, bo największego pod względem bramkowym zwycięstwa, jakie kiedykolwiek zdarzyło się w finale EURO. Do historii przeszła także reprezentacja Hiszpanii, która triumfując po raz trzeci z rzędu w wielkim turnieju, obroniła tytuł Mistrza Europy.

Zobaczcie, jak łodzianie dopingowali w strefie kibica na Rynku Manufaktury oraz na patio Portu Łódź, Spróbujcie na zdjęciach odnaleźć siebie bądź swoich znajomych.