EURO 2012: Polacy żegnają się z turniejem

Mecz w ramach Euro 2012 Polska - Czechy, na Stadionie Miejskim ...
Mecz w ramach Euro 2012 Polska - Czechy, na Stadionie Miejskim ... Mariusz Kruczek, mmwroclaw.pl
Mecz w ramach Euro 2012 Polska - Czechy, na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, zakończył się pechowo dla biało-czerwonych. Czesi wygrali.
Wywiad MM: Co robisz na Euro 2012, kibolu?

W sobotę (16 czerwca) o godz. 20:45 na Stadionie Miejskim przy al. Śląskiej reprezentacja Polski zmierzyła się z Czechami w tak zwanym w meczu o wszystko. Niestety wynik jest dla Polaków miażdżący, choć nasi południowi sąsiedzi strzelili tylko jednego gola - oni walczą dalej. My odpadamy.

- Myśmy chcieli skontrować, ale Czesi byli dobrze ustawieni w linii obronnej i te kontry nam przecinali - mówił na konferencji prasowej po meczu Franciszek Smuda, trener reprezentacji polski.

Przeciwko Czechom wyszła ta sama jedenastka, co na wtorkowy (12 czerwca) mecz z Rosją, w czym dopatrywano się ewentualnego sukcesu biało-czerwonych w meczu o ćwierćfinał. Polacy od pierwszej połowy próbowali atakować, ale większość akcji kończyła się tym, że piłka omijała bramkę przeciwników. Druga połowa należała już niestety do Czechów, czego wynikiem była zdobyta przez Jiráčeka bramka w 72. minucie. Polakom nie pomógł nawet dodatkowy czas, który został doliczony.

W spotkaniu nie obyło się bez zółtych kartek. Dostali je Rafał Murawski (22'), Eugen Polański (48'), Marcin Wasilewski (61'), Jakub Błaszczykowski (87') oraz Damien Perquis (90'). Mieliśmy także 6 rzutów rożnych oraz aż 22 faule.

W klasyfikacji ogólnej drużyna Polski zdobyła 2 punkty, strzeliła 2 gole, ale jednak nie wygrała żadnego meczu i zajmuje ostatnie miejsce w grupie. Wraz z drużyną biało-czerwonych, z Euro 2012 pożegnali się także Rosjanie, którzy na Stadionie Narodowym w Warszawie przegrali 0:1 z Grecją.

Łodzianie dopingują na meczu Polska - GrecjaŁodzianie dopingują na meczu Polska - RosjaŁodzianie dopingują na meczu Polska - Czechy
Oglądaliście mecz Polska - Czechy? Weźcie udział w dyskusji na naszym profilu na społecznościowym portalu Facebook.