Ekstraklasa koszykarek: Widzew wygrywa, porażka ŁKS Siemens

(PAS)
Kosz rywalek atakuje Aleksandra Pawlak
Kosz rywalek atakuje Aleksandra Pawlak Paweł Łacheta
Koszykarki Widzewa i ŁKS Siemens rozegrały swoje mecze w niedzielę. Widzew w Łodzi pokonał Tęczę Leszno, a ŁKS Siemens przegrał w Toruniu z Energą.

Koszykarki Widzewa słabo rozpoczęły mecz z Tęczą Leszno. Przegrywały 2:7, 4:13 i 7:18. Nie do zatrzymania były Freeman i Gala – wychowanka... Widzewa.

Jeszcze w pierwszej kwarcie widzewianki podjęły walkę. Niestety rywalki były skuteczniejsze po koszem i systematycznie powiększały przewagę.

W drugiej kwarcie Tęcza kontrolowała przebieg wydarzeń i utrzymywała przewagę. W trzeciej kwarcie łodzianki ruszyły do odrabiania strat. Dzielnie radziły sobie Pawlak – 11 punktów, 5 zbiórek i Misiek –10 punktów, 5 zbiórek. Przewaga Tęczy zmalała do 8 punktów.

Na początku czwartej kwarty koszykarki Widzewa rzuciły się do ataku. Celne rzuty za dwa punkty Kopczyk, Misiek i dwukrotnie Tondel sprawiły, że odżyła nadzieja w sercach kibiców Widzewa. Widzewianki walczyły dalej i doprowadziły do wyrównania 50:50. Po rzucie Pawlak Widzew objął prowadzenie 52:50.

Pierwsze pięć minut czwartej kwarty zakończyło się wynikiem 10:0 dla Widzewa! Rywalki zdobyły pierwszy punkt (rzut wolny Chomickiej) dopiero po siedmiu minutach gry! Do końca spotkania trwała wojna nerwów. Celne pojedyncze rzuty osobiste dały Widzewowi prowadzenie 54:51 na półtorej minuty przed końcem meczu.

Wtedy celnie rzuciła Gala i przewaga Widzewa zmalała do jednego punktu! Na szczęście nie pomyliła się Rzeźnik, w odpowiedzi rzuty wolne wykorzystała Freeman i sprawa zwycięstwa ważyła się do ostatnich sekund. Faulowana przez Galę Pawlak wykorzystała rzuty wolne, ale znów trafiła Freeman i ponownie Widzew miał tylko punkt przewagi. Na szczęście Widzew nie dał już sobie odebrać zwycięstwa!

Widzew – Tęcza Leszno 58:57 (11:22, 12:14, 19:14, 16:7)
Widzew: Pawlak 20, Tondel 13, Misiek 12, Głocka 6, Kopczyk 5, Rzeźnik 2.
Najwięcej dla Tęczy: Freeman 21,Gala 12,Kuncewicz 10.

* * * * *

Koszykarki ŁKS grające w Toruniu przegrały z Energą pierwsze dwie kwarty. Jednak przewaga drużyny z Torunia nie była zbyt duża. Nadzieje, że łodzianki ostro wezmą się do odrabiania strat w drugiej połowie meczu, okazały się płonne. Na początku trzeciej kwarty rywalki zmiażdżyły drużynę ŁKS Siemens prowadząc 14:3. W ten sposób losy spotkania zostały rozstrzygnięte. Taka duża strata odebrała ducha walki koszykarkom ŁKS Siemens, które przegrał trzecią kwartę 28:9. No po prostu dramat.

Na początku czwartej kwarty drużyna ŁKS Siemens uzyskała spora przewagę (9:0, 15:4,). Gdyby koszykarki ŁKS Siemens grał cały mecz tak jak w tej części meczu, cieszyłyby się ze zwycięstwa. Niestety tylko chwilami prezentowały dobrą koszykówkę.

Zawodniczką zasługującą na cieplejsze słowa była Jetta McIntyre.

Energa Toruń – ŁKS Siemens AGD 92:70 (30:20, 21:18, 28:9, 13:23)
ŁKS: McIntyre 18, Schmidt 13, Jeziorna 12, Urbanowicz 11, Dalembert 10, Prochaska 3, Kowalska 2, Morawiec 1
Najwięcej dla Energy: Page24, Sepulveda 16,Maksimović 14