Dwie porażki Widzewa Łódź na zakończenie zgrupowania w Tunezji [+konkurs]

Piłkarze Widzewa Łódź z Tunezji wracają bez zwycięstwa. Z Club ...
Piłkarze Widzewa Łódź z Tunezji wracają bez zwycięstwa. Z Club ... yakris (archiwum mmlodz.pl)
Piłkarze Widzewa Łódź z Tunezji wracają bez zwycięstwa. Z Club Sportif Sfaxien przegrali dwa ostatnie mecze 2:4 i 1:2.
W pierwszych spotkaniach w Tunezji Widzew też przegrał

Na zakończenie zgrupowania w Tunezji piłkarze Widzewa Łódź rozegrali dwa mecze z Club Sportif Sfaxien. W środę (8 lutego) drużyna złożona z zawodników rezerwowych i testowanych przegrała 2:4. Bramki zdobyli sprawdzany Brazylijczyk Carvalho oraz Piotr Mroziński.

Wczoraj (9 lutego) pierwszy zespół także nie dał rady pokonać Tunezyjczków. Widzew rozpoczął w ustawieniu z Mindaugasem Panką, Hachemem Abbesem i Bruno Pinheiro w środku pomocy, a Portugalczyk był tym najbardziej wysuniętym pomocnikiem. W bramce wystąpił Maciej Mielcarz, a na środku obrony Ugo Ukah i Jarosław Bieniuk. Za prawą stronę defensywy odpowiedzialny był Souhail Ben Radhia, natomiast za lewą Łukasz Broź. Przed nimi operowali odpowiednio Krzysztof Ostrowski oraz Marcin Kaczmarek. Jako żądło w ataku wystąpił Mehdi Ben Dhifallah i był to jedyny z testowanych graczy, które wczoraj zagrał.

Do przerwy mimo kilku akcji z obu stron utrzymywał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron trener Radosław Mroczkowski szybko zdecydował się też na zmianę i w miejsce Ben Dhifallaha pojawił się Przemysław Oziębała.

W 75. minucie gola na 0:1 strzelił Łukasz Broź. Wracający po ciężkiej kontuzji obrońca wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na bardzo aktywnym Kaczmarku. Radość widzewiaków trwała tylko dwie minuty. Wyrównał Ali Maalouli, strzelając z rzutu wolnego. Gospodarze decydującego o sukcesie gole zdobyli w 90. minucie, a bramkę zdobył Chedi Hammemi.

Widzew zakończył więc zgrupowanie w Tunezji z 3 porażkami i jednym remisem. Do pierwszego spotkania ligowego pozostał podopiecznym Mroczkowskiego osiem dni. W sobotę (18 lutego) podejmą na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Początek spotkania o godzinie 13.30, a relację na żywo będzie można śledzić na portalu MM Moje Miasto Łódź.

KONKURS

Jeśli chcecie zobaczyć mecz Widzewa z Podbeskidziem z wysokości trybun stadionu przy al. Piłsudskiego, to mamy dla Was 8 biletów. By wygrać jeden z nich wystarczy, że napiszecie, które miejsce i dlaczego może zająć Widzew w tym sezonie. Jednocześnie należy wysłać maila ze swoim imieniem,
nazwiskiem oraz MM-kowym nickiem na adres: [email protected] (w tytule
koniecznie wpisując "Widzew Łódź - Podbeskidzie")
.
Nagrodzimy autorów najciekawszych wpisów, którzy przyślą jednocześnie maila na podany wyżej adres. Konkurs trwa do 15 lutego, do godz. 11:59.

WAŻNE: Pod uwagę brane będą tylko oryginalne wpisy zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.