Druga porażka Organiki w Lidze Mistrzyń

Adrian_Somorowski
W drugiej kolejce grupy D siatkarskiej Ligi Mistrzyń, Organika Budowlani Łódź przegrała w Cannes z miejscowym Racingiem 3:1 (25,12, 25:22, 26:24), tym samym notując na koncie drugą porażkę.

Początek meczu nie był za dobry w wykonaniu zespołu z Łodzi, chociaż do stanu 11:11 gra łodzianek wyglądała jeszcze całkiem nieźle, to potem coś się stało z zespołem Organiki i do końca seta dały radę ugrać zaledwie jeden punkt. Słaba gra w ataku oraz bloku zaowocowała wysoką porażką w pierwszym secie 25:12.

Drugi set wyglądał już o wiele lepiej w wykonaniu łodzianek, szczególnie za sprawą Katarzyny Brydy, która zmieniła Joannę Mirek i dobrze grającej Katarzyny Zaroślińskiej. Organika Łódź, od początku seta, dotrzymywała kroku mistrzyniom Francji, lecz po drugiej przerwie technicznej gospodynie podkręciły lekko tempo i odskoczyły od rywalek, kończąc seta wynikiem 25:22.

Trzeci set wyglądał bardzo podobnie do drugiego, gra była bardzo wyrównana od początku trzeciej części spotkania. Trener Wiesław Popik dał więcej pograć Kathleen Olsovsky, ale to chyba nie był jej dzień. Troszeczkę więcej zaczęła punktować Karolina Kosek iOrganika po drugiej przerwie technicznej prowadziła 15:16. Gra punkt za punkt spowodowała, że zespół z Łodzi miał nawet piłkę setową przy stanie 23:24, lecz niestety nie potrafił zachować zimnej krwi w końcówce i zespół z Francji wygrał 26:24.

Miejmy nadzieję, że w następnym meczu Ligi Mistrzyń z zespołem VK Modranska Prostejov (8 grudnia br.) zespół z Łodzi w końcu się przełamie i wygra swój pierwszy mecz w siatkarskiej Lidze Mistrzyń.

Tymczasem najbliższy mecz siatkarki w Łodzi zagrają już w poniedziałek. Na inaugurację Plus Ligi Kobiet Organika Łódź zmierzy się z zespołem Pronaru Zeto Astwa Białystok. Łodzianki rozegrają spotkanie we własnej hali przy ulicy Skorupki, o godzinie 18.