Budowlani Toruń pokonani przez Jedynkę Aleksandrów

UKS Jedynka
UKS Jedynka
Siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki udanie rozpoczęły nowy sezon. W I rundzie Pucharu Polski pokonały w Toruniu Budowlanych 3:2.

Dokonały tego po emocjonującej walce, obfitującej w duże zmiany sytuacji na boisku.

Pierwsza partia to przewaga Aleksandrowianek i prowadzenie 22-17. Od tego momentu nastąpił jednak przestój, wynikający przede wszystkim z gorszego przyjęcia zagrywki. Zawodniczki z Torunia miały nawet dwie piłki setowe, ale w decydujących momentach seta siatkarki Jedynki opanowały nerwy i wygrały do 25. Przez całą partie na parkiecie przebywały: Olczyk, Wołoszyn, Michalkiewicz, Buchalska, Wiśniewska, Rajkowska i na libero Korzycka.

W drugim secie niestety wyraźna przewaga Torunianek i ich wygrana do 18. Nie pomogła zmiana Katarzyny Buchalskiej na Martę Wankiewicz.

Trzeci set to znów wyrównana walka. Pierwszej szóstce w Jedynce pomagały w tej fazie meczu M.Wankiewicz i Magdalena Blomberg za Agnieszkę Rajkowską. Po emocjonującej końcówce goście wygrali do 22.

O czwartej odsłonie wszyscy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Znów dało o sobie znać nie najlepsze przyjęcie, zdarzały się też przypadki braku odpowiedniego zgrania pomiędzy rozgrywajacą i niektórymi atakującymi. Nie pomagały kolejne zmiany Katarzyny Możdżen za Karolinę Michalkiewicz i Klaudii Maryniak za Agnieszkę Wołoszyn.

Decydujący set był na szczęście najlepszym w wykonaniu Jedynki. Zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego od początku wyszły na prowadzenie i nie oddały go do końca.
Wyraźnie prowadziły, m.in. zmiana boisk przy 8:3. Seta wygrały do 8.

Zwycięstwo w pierwszym oficjalnym meczu sezonu bardzo cieszy, chociaż nie należy zapominać o gorszych momentach spotkania i elementach sztuki siatkarskiej, którym należy jeszcze poświęcić jak najwięcej czasu na treningach przed rozpoczęciem sezonu ligowego.

W II rundzie Pucharu Polski zawodniczki Jedynki spotkają się 29 października w Aleksandrowie Łódzkim z drużyną Legionovii Legionowo.