Budowlani Łódź pokonali Arkę Gdynia 33:27

(bap), (opr. dem)
Wielkie odrodzenie rugbistów Budowlanych. Pokonali 33:27 Arkę Gdynia!
Wielkie odrodzenie rugbistów Budowlanych. Pokonali 33:27 Arkę Gdynia! fot. Paweł Łacheta
W sobotę w Łodzi w meczu ekstraligi rugby Budowlani Łódź pokonali Arkę Gdynia 33:27. Po dwóch ostatnich porażkach , podopieczni Mirosława Żórawskiego znów pokazali charakter. Zespół Budowlanych zrobił wszystko, by nie dopuścić do trzeciej przegranej z rzędu. Do przerwy jednak nic nie wskazywało na to, że pokonają zawsze silną Arkę Gdynia.

Arka Gdynia przeważała i po pierwszej połowie zasłużenie prowadziła 24:10. Po pięciu minutach drugiej połowy podwyższyli wynik na 27:10. Na szczęście rugbiści Budowlanych nie zwątpili w sukces i dzięki ogromnej ambicji zepchnęli rywali do defensywy. Szybko odrabiali starty, a w końcówce dramatycznego spotkania przechylili szalę zwycięstwa!

Blachy Pruszyński Budowlani Łódź - Arka Gdynia 33:27 (10:24)