Budowlani Łódź - AZS AWF Warszawa 35:0

Jacek Suliga
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Budowlani Łódź pokonali aktualnych mistrzów Polski w rugby 35:0.

W pierwszej połowie sprzymierzeńcem gości był silny wiatr. W tym okresie gry toczyli oni też z gospodarzami wyrównany bój. W 22 minucie łodzianie przeprowadzili składny i szybki atak prawą stroną boiska, po której to akcji punkty zdobył Maciej Królikowski.

Na kolejny skuteczny atak łódzcy kibice musieli czekać aż do 33 min. Wówczas po akcji lewą stroną, piłkę w polu punktowym gości zdołał położyć Szyburski. W obu przypadkach skutecznie podwyższał Tomasz Stępień.

Druga połowa to zdecydowana przewaga Budowlanych, którzy co chwila nękali gości groźnymi akcjami. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 35:0. Teraz w półfinale, który odbędzie się 13 czerwca, Budowlani zagrają w Gdańsku w pierwszą po rundzie zasadniczej Lechią.

Blachy Pruszyński Budowlani Łódź - AZS AWF Warszawa 35:0 (14:0)

Punkty: Stępień 10, Królikowski 5, Szyburski 5, Hotowski 5, Maciejewski 5, Maros 5.

Budowlani: Sachrajda, Szulc, Królikowski, Kata, Fortuna, Szyburski, Niedźwiecki, Ławski, Pabjańczyk, Żórawski, Dułka, Gomulak, Hotowski, Milczak, Stępień. Na zmianę weszli: Grabski, Maros, Serafin, Skwarciak, Maciejewski, Kaniowski.