Budowalni Łódź - Aluprof Bielsko-Biała 3:0. Łodzianki w play-off! [ZDJĘCIA]

W niedzielę drużyna Budowlanych zagrała równie skutecznie, co widowiskowo. Końcowy wynik jest nieco mylący, bo mecz nie był wcale jednostronny. Wprawdzie w całym spotkaniu gospodynie miały inicjatywę, ale byłe mistrzynie Polski potrafiły w każdym secie odrabiać straty i wyjść na prowadzenie.

W pierwszym secie Aluprof prowadził 11:10, w drugim 14:13, a w trzecim nawet 16:12 i 20:17. Ale łodzianki potrafiły się koncentrować w końcówkach poszczególnych partii. Przełamywały chwile słabości z wiarą w końcowy sukces. To był zupełnie różny zespół od tego, który kilka dni wcześniej został wyeliminowany w tej samej hali przez Aluprof z Pucharu Polski. Statuetkę MVP meczu dostała Helene Rousseaux.

To pierwsze zwycięstwo siatkarek pod wodzą nowego szkoleniowca, Macieja Kosmola.

Budowlani Łódź - Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

Budowlani Łódź:  Rousseaux (12), Golec (15), Mróz (5), Mirek (7), Ikić (5), Grbac (2) Ciesielska (libero) oraz Bryda (6), Wójcik (1). Trener: Maciej Kosmol.

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Ciaszkiewicz (10), Wojtowicz (6), Frąckowiak (11), Kaczorowska (7), Pelc (6), Lichtman (1), Miyashiro (libero) oraz Wołosz (2), Vindevoghel (2), Banecka. Trener: Mariusz Wiktorowicz.

Zobacz więcej zdjęć w serwisie Dziennika Łódzkiego
W niedzielę drużyna Budowlanych zagrała równie skutecznie, co widowiskowo. Końcowy wynik jest nieco mylący, bo mecz nie był wcale jednostronny. Wprawdzie w całym spotkaniu gospodynie miały inicjatywę, ale byłe mistrzynie Polski potrafiły w każdym secie odrabiać straty i wyjść na prowadzenie. W pierwszym secie Aluprof prowadził 11:10, w drugim 14:13, a w trzecim nawet 16:12 i 20:17. Ale łodzianki potrafiły się koncentrować w końcówkach poszczególnych partii. Przełamywały chwile słabości z wiarą w końcowy sukces. To był zupełnie różny zespół od tego, który kilka dni wcześniej został wyeliminowany w tej samej hali przez Aluprof z Pucharu Polski. Statuetkę MVP meczu dostała Helene Rousseaux. To pierwsze zwycięstwo siatkarek pod wodzą nowego szkoleniowca, Macieja Kosmola. Budowlani Łódź - Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:18, 25:22) Budowlani Łódź: Rousseaux (12), Golec (15), Mróz (5), Mirek (7), Ikić (5), Grbac (2) Ciesielska (libero) oraz Bryda (6), Wójcik (1). Trener: Maciej Kosmol. BKS Aluprof Bielsko-Biała: Ciaszkiewicz (10), Wojtowicz (6), Frąckowiak (11), Kaczorowska (7), Pelc (6), Lichtman (1), Miyashiro (libero) oraz Wołosz (2), Vindevoghel (2), Banecka. Trener: Mariusz Wiktorowicz. Zobacz więcej zdjęć w serwisie Dziennika Łódzkiego Krzysztof Szymczak
W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego Plusligi siatkarki Budowalnych odniosły siódme zwycięstwo, wygrywając w Pałacu Sportowym w Łodzi z Aluprofem Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:18, 25: 22). Ten wynik przesądził o awansie łodzianek do play-off bez względu na rezulatat spotkania w ostatniej kolejce w Dąbrowie Górniczej.