Basketmania 2010 - drugi dzień zawodów [foto]

Izabela Roksana Franc
Turniej ulicznej gry w kosza na dwa dni opanował rynek Manufaktury. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze sportowych rozgrywek.

Za nami pierwszy dzień Basketmanii. W piątek (4 maja) na siedmiu boiskach znajdujących się na rynku Manufaktury rywalizowały drużyny szkolne i juniorskie. Była piękna pogoda, zacięte mecze, blisko czterdzieści sportowych drużyn i setki łódzkich kibiców.

Wyniki piątkowych zawodów

Piątkowe rozgrywki trwały wiele godzin. Wśród dziewcząt zwyciężyły dziewczyny z zespołu Ruchy Kluchy Leniwe, pokonując w finale 47 Liceum Ogólnokształcące (9:5). W meczu o trzecie miejsce Nil Despersendom pokonało pierwszy zespół 35 Gimnazjum. W kategorii szkoły podstawowe chłopców zwyciężyli Pożeraczy Koszy przed PSP Radomsko i Szkoła Podstawowa numer 184. W zaciętym finale gimnazjalistów dopiero piąta seria rzutów wolnych zadecydowała o sukcesie Celi Grypsującej nad Basket Atakiem 16:15, trzecie miejsce przypadło Masakrze. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych finał był także bardzo wyrównany i dopiero w ostatnich sekundach zawodnicy WCK zdobyli punkty, dzięki którym pokonali Synków Mamusi 11:9. Trzecie miejsce przypadło Chłopakom bez Baki. W eliminacjach konkursu rzutów za trzy punkty najlepiej zaprezentowali się Mateusz Adamczyk i Karol Wiśniewski trafiając na cztery z pięciu prób.

Sobotnie rozgrywki

W dzisiejszym (5 maja) turnieju w kategorii Open wystąpi około 60 zespołów. Główne finały zostały zostały przewidziane na godzinę 18. Organizatorzy zapowiadają dobrą zabawę i atrakcyjne nagrody dla zwycięzców, konkursy koszykarskie, pokazowe treningi pod okiem zawodowych koszykarzy i wiele innych atrakcji. Na uczestników i kibiców czekają m.in. talony i kupony rabatowe do sklepów, restauracji, szkół językowych oraz spa. Natomiast na zwycięzców konkursu wsadów oraz konkursu rzutów za 3 punkty czekają kultowe buty z limitowanej edycji Nike Air Force 1 High Premium. Po zakończeniu drugiego dnia turnieju wszystkich pełnoletnich uczestników i kibiców organizatorzy zapraszają na after B-Mania party do Bagdad Cafe.

-

Na Widzewie najpierw mecz z Górnikiem, a później wielka feta. ŁKS zagra w Lublinie