Aluprof - Beef Master Budowlani 3:2. Punkt łodzianek cieszy, ale mogły być nawet trzy!

Marek Kondraciuk (opr.wm)
Trener Beef Master Budowlanych Adam Grabowski wyjaśnia niuanse taktyczne Natalii Nuszel Paweł Łacheta
W piątek rozpoczęły się rozgrywki nowego sezonu Orlen Ligi 2013-2014. W pierwszym meczu siatkarki Beef Master Budowlani Łódź przegrały w Bielsku – Białej z Aluprofem 3:2. Wprawdzie łodzianki przywiozły z Bielska-Białej punkt, choć mogły być nawet trzy!

W pierwszym secie łodzianki bardzo źle przyjmowały zagrywkę i dlatego przegrały seta 25:18. W drugiej partii podopieczne trenera Adama Grabowskiego poprawiły przyjęcie, a zespół zmobilizowała solidną grą waleczna Dorota Ściurka, rozgrywająca w piątek bardzo dobry mecz. Świetnie funkcjonował łódzki blok i zespół Beef Master Budowlanych wygrał drugiego seta 25:20.

Najbardziej wyrównany był trzeci set. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego zagrały dobrze w końcówce i ze stanu 23:21 dla Aluprofu skończyły po znakomitym serwisie Magdaleny Śliwy i przytomnym zagraniu Tabi Love 25:23.

Łodzianki już miały zdobyty punkt, ale pojawiła się olbrzymia szansa wygrania meczu za 3! W czwartej partii łodzianki rządziły na boisku. Prowadziły 11:7 i 16:12, ale nie potrafiły "dobić" rywalek, którym już trzęsły się ręce. Od stanu 19:19 bielszczanki zdobyły 4 punkty z rzędu, a w Budowlanych błędy w przyjęciu zagrywki zdarzały się nawet libero Agacie Durajczyk. Poderwała jeszcze zespół Olga Tracz, doprowadzając do 24:22, ale kolejny punkt zdobyła bielszczanka Heike Beier.

Tie break lepiej zaczął Aluprof, obejmując prowadzenie 9:4. Wtedy łódzką drużynę rozruszała Magdalena Śliwa i zrobiło się 10:9. Aluprof miał dwie piłki meczowe (14:13 i 15:14), ale odrodziła się Dorota Ściurka i dwa razy doprowadziła do remisu (14:14 i 15:15).

Niestety końcówka należała do siatkarek z Bielska, a główną rolę odegrała 18-letnia Natalia Strózik (17:15).

Aluprof Bielsko-Biała - Beef Master Budowlani 3:2 (25:18, 20:25, 23:25, 25:22, 17:15)

Aluprof: Szymańska 6, Beier 18, Lis 13, Horka 25, Czypiruk-Solarewicz 3, Nikić 7, libero Wojtowicz oraz Trojan 3, Strózik 7, Wilk 1, Ciaszkiewicz-Lach. Trener: Mirosław Zawieracz.
Budowlani: Cabajewska, Love 26, Sikorska 6, Kwiatkowska 4, Ściurka 20, Tracz 11, libero Durajczyk oraz Śliwa 3, Nuszel, Cabrera 5. Trener: Adam Grabowski.