3. miejsce łodzianek na Mistrzostwach Polski Juniorów w curlingu

dem
Mistrzostwach Polski Juniorów w curlingu
Mistrzostwach Polski Juniorów w curlingu materiały prasowe
W ostatni weekend na Mistrzostwach Polski Juniorów drużyna POS Łódź zdobyła brązowe medale. Zawody rozegrano w Warszawie. W meczu o 3. miejsce łodzianki pokonały KS Warszowice 6:5.

Łodzianki wystąpiły w składzie Zuzanna Śliwińska (skip), Aleksandra Przybyt, Magdalena Wróbel, Karolina Skurnica i Olivia Radecka, trenerzy Zuzanna Rybicka i Łukasz Janczar.

Drużyna juniorów POS Łódź zakończyła zawody na szóstym miejscu, podobnie jak druga drużyna żeńska POS Łódź SMS MG13. Tytuły mistrzowskie i nominacje na Mistrzostwa Europy zdobyły drużyny AZS Gliwice i KS Warszowice.

W lutym drużyny seniorskie curlerów POS Łódź wygrały rozgrywki Polskiej Ligi Curlingu, na początku marca zawodniczka drużyny POS Łódź Joanna Waryszak została (w parze z zawodnikiem z Gliwic) wicemistrzynią Polski w kategorii par mieszanych.

W dniach 10-13 kwietnia w Cieszynie dwie łódzkie drużyny wystartują w finałach Mistrzostw Polski - drużyna kobieca POS Łódź (skip Adela Walczak) bronić będzie tytułu wicemistrzyń Polski, drużyna męska POS Łódź (skip Jeremi Telak) zajęła w zeszłym roku 6 miejsce.

W niedzielę, 3 kwietnia odbędzie się trening otwarty curlingu. Zajęcia rozpoczną się o 9.30 na Lodowisku Retkinia przy Popiełuszki. Wstęp wolny!