12 tys. kontroli miesięcznie przeprowadza MPK

(© Daniel Siwak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nie kolejna skarga, a pierwsza pochwała na kontrolera biletów trafiła niedawno do łódzkiego MPK.

Na kontrolerów MPK Łódź pojawiają się częściej skargi towarzyszące odwołaniom od wystawionych mandatów za jazdę bez biletów. Jednak półtora tygodnia temu w tramwaju linii 2, zdarzyła się sytuacja, która spotkała się z pochwałą pasażerki.

- Chciałabym podziękować za profesjonalną kontrolę biletów przeprowadzoną przez kontrolera. Tak miłego i uczynnego dawno nie widziałam, więcej takich pracowników a opinia o was się zmieni. Kontrolern był na tyle dobry że uwierzył mi ze przez pomyłkę skasowałam podwójnie bilet. Jestem starsza osobą, naprawdę dziękuję temu panu - napisała pasażerka w pochwale.

W czasie standardowej kontroli okazało się, że pasażerka ma stary bilet. Mając na uwadze, że jest to osoba starsza kontroler zwrócił pasażerce uwagę, że podany przez nią bilet jest nieważny. Pani wyciągnęła stosik biletów z kieszeni szukając właściwego, ale nie mogła znaleźć, więc kontroler zaproponował pomoc.

Widząc, że ma ona dużą ilość biletów już skasowanych, a więc nie oszukuje, tylko prawdopodobnie nie zwróciła uwagi na kasowany bilet zapytał, czy nie ma "czystego" biletu, który mogłaby skasować. Pasażerka posiadała bilet, kontroler wziął go od niej i skasował.

Gdyby wziąć pod uwagę ponad 12 tys. kontroli, które wykonywane są każdego miesiąca, jedna pochwała na pracę kontrolera bardzo ucieszyła przewoźnika. - Chyba po raz pierwszy w historii przedsiębiorstwa przyszła pochwała na działanie naszego kontrolera. Cały czas prowadzimy szkolenia, aby nasi kontrolerzy nie byli tylko myśliwymi, którzy łapią pasażerów za nieskasowany bilet - tłumaczy Krzysztof Kamiński, wiceprezes MPK Łódź.

Wspominany kontroler biletów ma 48 lat i pracuje u miejskiego przewoźnika półtora roku. Aktualnie na tym stanowisku zatrudnionych jest 121 osób - 21 na umowę o pracę oraz 100 na umowę zlecenie. Pojawiają się na liniach dziennych oraz niekiedy także na liniach nocnych.

Weź udział w dyskusji na Facebooku i w komentarzach. Pytamy: Jak oceniacie prace łódzkich kontrolerów biletów? Czy spotkaliście się z pozytywnymi sytuacjami z "kanarami"?

Zobacz materiały o wydarzeniach w Łodzi

Morderstwo na PietrynieReklamy znikająDawna ŁódźBieber w Łodzi

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jezozwierz (gość)

Nocne kursy. haha, "niekiedy na liniach nocnych". w życiu w nocnym nie widziałem kontrolera :D

natalia (gość)

++. generalnie rzecz biorąc od jakiegos czasu, niestety mam wrazenie ze od czasu tej tragednii ktora sie wydarzyla.Paradoksalnie Łódź zaczeła sie zmieniac, ludzie w autobusie są bardziej zyczliwi dla siebie, nieznajomi czesto zaczynaja rozmawiac o bezpieczenstwie dzieki czemu mam wrazenie ze caly autobus zaczyna czuc sie bardziej"zgrany ze soba".Spotykani policjanci nie są tez nastawieni tak bardzo na 'atak' mandatowy, lecz czesto zatrzymuja sie, rozmawiaja z przechodniami. A co do mpk to od dluzszego czasu kierowcy zaczeli byc pozytywnie nastawieni do pasazerow. Czekaja na spoznionych, prosba o bilet czy wskazanie drogi nie spotyka sie juz z tak niesympatycznym odzewem jak dawniej.Niedawno jeden z kierujących widzac że chciałam zdążyć na inny autobus. urządził za nim mały pościg.Może jednak cos z tego miasta będzie...

Matias (gość)

+1. Ja też dzisiaj trafiłem na miłą kontrolę. Akurat tak się złożyło, że siedziałem z przodu autobusu i nie wiedziałem co dzieje się za moimi plecami, bo odpowiadałem na SMSa. Skończyłem, zacząłem kasować bilet przez komórkę (używam Mobilet-u) i nagle, ni z tego ni z owego, zostałem poproszony o "bilet do kontroli". Bilet, którego w momencie wydania tego polecenia jeszcze nie miałem :) Na szczęście pan kontroler okazał się być wyrozumiałym człowiekiem, poczekał dwie sekundy i wszystko dobrze się skończyło. Pozdrowienia dla pana sprawdzającego dziś rano bilety na linii 61 na Dąbrowie!

Dla kierowcy tego autobusu też należą się podziękowania, bo poczekał na mnie chwilkę aż do niego dobiegłem.

Generalnie mam chyba dziś dobry dzień... :)

I przy okazji polecam wszystkim "mobilne" bilety. Można uniezależnić się od zamkniętych kiosków i popsutych kasowników.