Wygrana Jedynki Aleksandrów

UKS Jedynka
UKS Jedynka
Dość pewne i cenne zwycięstwo nad drużyną PLKS Pszczyna uzyskały siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki. W sobotnie popołudnie pokonały na swoim parkiecie rywalki 3:1

Bardzo skoncentrowane i z ogromną wolą zwycięstwa przystąpiły do swojego kolejnego spotkania ligowego zawodniczki aleksandrowskiej Jedynki. Punkty były zespołowi bardzo potrzebne, gdyż ostatnie potyczki ligowe nadszarpnęły dość poważnie ligowe konto.

Udany początek

Przeciwnikiem była drużyna bezpośrednio walcząca o podobne cele w tabeli.
Wszystkie odsłony sobotniego meczu zaczynały się bardzo podobnie. Gospodynie po kilku udanych zagrywkach i poprawnej grze odskakiwały swoim przeciwniczkom na kilka oczek. W pierwszym secie ta przewaga stopniała w jego środkowej części. Gdy zrobiło się 14:13, trener Paweł Mikołajczyk wziął pierwszy czas. Kolejne dobre zagrywki Agnieszki Wołoszyn wyprowadziły ponownie drużynę z Aleksandrowa Łódzkiego na prowadzenie 20:16. Jedynka nie oddała prowadzenia do końca seta, wygrywając do 20.

Zepsute zagrywki

W drugim powinno być podobnie. Początkowa dominacja 4:1 i następnie 9:5 została jednak niestety szybko roztrwoniona. Przyczyn należy upatrywać w błędach własnych drużyny, która w tej partii popsuła np. aż 6 zagrywek. Nie pomagały przerwy brane przez trenera, czy też zmiany Katarzyny Buchalskiej na Martę Wankiewicz i Karoliny Michalkiewicz na Katarzynę Możdżeń. Przyjezdne wykorzystały szansę i wygrały drugą odsłonę do 22.

Katarzyna Buchalska górą

W trzecim secie wszystko wróciło jednak do normy. Aleksandrowianki szybko doszły do wyniku 10:3 i mimo starań przeciwniczek nie oddały prowadzenia do końca. Bardzo dobrze w tym fragmencie, podobnie jak w całym meczu, grała w drużynie beniaminka Katarzyna Buchalska, najlepsza zawodniczka na parkiecie. Atakowała często i z bardzo dużą skutecznością. Zdobywała też punkty bezpośrednio z zagrywki. Trzecią partię Jedynka wygrała do 17.

Spokojnie do zwycięstwa

Czwarta również przebiegła bez dramatycznych zwrotów akcjii, chociaż zawodniczki z Pszczyny próbowały jeszcze walczyć. Jedynka nie pozwoliła jednak tym razem wydrzeć sobie zwycięstwa. Przy stanie 21:16 na zagrywkę weszła Karolina Olczyk i ku dużej uciesze licznie zgromadzonej publiczności, udanie wprowadzając piłkę do gry doprowadziła drużynę do końca meczu.

Jedynka Aleksandrów - PLKS Pszczyna 3:1

Jedynka: Buchalska, Olczyk, Wołoszyn, Rajkowska, Michalkiewicz, Wiśniewska, Korzycka (libero) – Wankiewicz, Możdżeń