Wydział zorientowany na biznes

Artykuł sponsorowany
Efektywna współpraca uczelni z partnerami gospodarczymi jest kluczem do pojawienia się na rynku pracy absolwentów, posiadających nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności i kompetencje społeczne. Takie kompleksowe przygotowanie zapewnia swoim studentom Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim.

Rozwijaniu wiedzy, kontaktów i zaistnieniu na rynku pracy sprzyjają organizowane przez uczelnię liczne spotkania, seminaria, konferencje, szkolenia, akcje promocyjne i rekrutacyjne.

We współpracy z firmami, także tymi zrzeszonymi w Radzie Biznesu Wydziału Zarządzania UŁ, tworzone są nowe kierunki studiów, organizowane kursy, studia podyplomowe, analizy, prace wdrożeniowe oraz prowadzone są badania.

Bogata oferta programowa tworzona w oparciu o konsultacje z pracodawcami i praktykami gospodarczymi stwarza dla studentów szansę na poznanie praktycznych aspektów funkcjonowania różnych branż przemysłu i wykształcenie ludzi mobilnych na rynku pracy.

Wydział Zarządzania organizuje szkolenia dla studentów prowadzone przez praktyków biznesu oraz kursy dla pracowników firm realizowane przez pracowników naukowo-dydaktycznych. Wykładowcami są eksperci, będący autorytetami na rynku polskim i rynkach zagranicznych.

Wydział Zarządzania posiada licencję na utworzenie Komputerowego Centrum Egzaminacyjnego ACCA (akredytację Association of Chartered Certified Accountants) i prowadzi szkolenia przygotowujące do egzaminów.
Wśród partnerów biznesowych Wydziału Zarządzania znajdują się m.in. przedstawiciele takich firm, jak: BZ WBK, Deloitte, PKO Bank Polski, PZU, Dachser, PGE Obrót, PGE Dystrybucja, Ferax, Infosys, Marvel, Telma Communications Agency, Polska Press, Wolters Kluwer, Pelion, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Epal, Velg.

Studenci są przygotowywani do aktywnego zaistnienia na rynku pracy i zachęcani do odbywania praktyk już w trakcie nauki. W tym celu na wydziale organizowany jest m.in. konkurs "Praktyczne studia", w którym głównymi nagrodami są płatne praktyki. W minionych edycjach fundatorami praktyk były firmy Aflofarm, Atlas, HRP Group, Infosys i PKO BP.

Współpraca z biznesem przynosi wymierne efekty. Wydział Zarządzania, jako pierwszy z obszaru nauk społecznych w Polsce, otrzymał najwyższą- wyróżniającą - końcową ocenę instytucjonalną od Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Z kolei dzięki przyznanej akredytacji Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), absolwenci kierunku I stopnia rachunkowość oraz kierunku II stopnia finanse i rachunkowość są zwolnieni z wybranych egzaminów w ramach kwalifikacji ACCA. Warto podkreślić, iż są to pierwsze w Polsce akredytacje dla kierunków studiów prowadzonych w języku polskim.

Kolejnym sukcesem wydziału jest uzyskanie kategorii naukowej A za działalność naukowo-badawczą.
Korzyści ze współpracy z Wydziałem Zarządzania mają także same przedsiębiorstwa, które mogą czerpać z bogatych zasobów wiedzy uczelni poprzez wspólne projekty badawcze, zamawiane ekspertyzy, konsultacje bądź dedykowane szkolenia. Mają znaczny wpływ na kształtowanie umiejętności i kompetencji przyszłych pracowników, a także możliwość znalezienia najlepszych kandydatów do pracy i promowania swojej marki wśród studentów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto