Widzew - Stal Stalowa Wola 2:1 (foto)

Jacek Suliga
Spotkanie Widzewa ze Stalą Stalowa Wola zakończyło się, piątym z rzędu, zwycięstwem na własnym boisku łódzkiej drużyny.

Mecz był niestety przeciętnym widowiskiem i nie dostarczył zbyt wielu emocji zmarzniętym kibicom. Początek spotkania należał do Widzewa. Już w szóstej minucie gry, Przemysław Oziębała dopadł do odbitej piłki po strzale Panki i zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy. Po zdobytym golu mecz toczył się głównie w środkowych sektorach boiska. Akcje drużyn były szarpane i kończyły się zazwyczaj na linii pola karnego rywala. Na trybunach brakowało dopingu. Był to protest łódzkich kibiców przeciwko niewpuszczeniu znacznej części kibiców Stali na stadion.

Druga połowa była odrobinę lepsza w wykonaniu obu drużyn. Widzew posiadał lekką przewagę, która przynosiła efekt w postaci wykonywanych rzutów rożnych. Właśnie po jednym z nich w 69 minucie Ukah zdobył bramkę głową i było już 2:0 dla Widzewa. W 84 minucie Stawarczyk sfaulował w polu karnym napastnika gości, a jedenastkę pewnie wykorzystał Wieprzęć. 2:1 dla Widzewa i takim wynikiem zakończył się ten mało porywający pojedynek.

Po tym meczu łódzka drużyna została liderem I ligi.