Widzew przegrał z Wisłą 1:2 [zdjęcia]

To nie był najlepszy mecz w wykonaniu łodzian. 26 października zabrakło szczęścia, dokładności i przede wszystkim zimnej krwi.

Goście wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie. Z prawej strony boiska dokładną piłkę w pole karne Mielcarza zagrał Maor Melikson, a Rafał Boguski nie miał prawa spudłować z kilku metrów do pustej bramki. W 13. minucie wiślacy skopiowali akcje dającą im bramkę na 1-0. Tym razem z boku dogrywał Ivica Iliew, a zamykał ponownie Boguski nie dając szans bramkarzowi gospodarzy. Łodzianie wyglądali na dużo słabszych od rywali.

Goście momentami bawili się, jak w meczu przeciwko juniorom, klepiąc piłkę jak w "dziadku". Pierwsza dobra sytuacja Widzewa nastąpiła dopiero w 28. minucie. Rybicki świetnym podaniem uruchomił na lewym skrzydle Kaczmarka, a ten dorzucił idealną piłkę prosto na głowę Mehdiego Ben Dhifallaha. Tunezyjczyk z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce Pareiki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-2.

Od początku drugiej części spotkania to widzewiacy starali się przejąć inicjatywę. Potwierdzeniem tego była stuprocentowa sytuacja z 52 minuty, kiedy ponownie górną piłkę dogrywał Kaczmarek, jednak tym razem Ben Dhifallach pomylił się i trafił prosto w słupek zamiast do pustej bramki Wisły.

Łodzianie nie poddawali się i ambitnie walczyli chociażby o remis. Niestety, skutecznie przeszkadzał im w tym sędzia Tomasz Wajda, który nie najlepiej panował nad tym co dzieje się na boisku. W 75. minucie po bezmyślnym zagraniu ręką, drugą żółtą kartkę zobaczył Ben Dhifallach. Grający w osłabieniu Widzew nie był już w stanie w realny sposób zagrozić bramce Wisły. Mecz zakończył się zwycięstwem gości.