Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uwaga studenci, ruszył konkurs na najlepszego żaka

Emilia Białecka *Emkanabe*
Emilia Białecka *Emkanabe*
Jeśli masz średnią minimum 4,0, maksimum 28 lat, znasz co najmniej dwa języki obce lub studiujesz na więcej niż jednym kierunku - nie czekaj, sięgnij po Nobla.

Właśnie ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu na najlepszego studenta - "Studencki Nobel 2010", realizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów RŁ. Do rywalizacji o tytuł najlepszego studenta mogą stanąć studenci wszystkich państwowych i prywatnych Uczelni Wyższych. - Wystosowaliśmy pismo do wszystkich łódzkich uczelni - mówi MMce Jakub Dębski z Niezależnego Zrzeszenia Studentów RŁ. - Każdy student za pośrednictwem strony internetowej www.studenckinobel.com.pl do 31 marca może zgłosić swoją kandydaturę - zachęca.

Kryteria kwalifikacji

System eliminacji studentów jest bardzo prosty. Szansę mają ci, którzy nie przekroczyli 28 roku życia i z semestru poprzedzającego zgłoszenie do konkursu uzyskali średnią ocen minimum 4,0. - Aby być branym pod uwagę należy zdobyć minimum sto punktów - mówi Jakub Dębski. - Punktowane są, oprócz wyników w nauce, dodatkowe kryteria, takie jak na przykład studiowanie na więcej niż jednym kierunku, znajomość kilku języków - najlepiej potwierdzona certyfikatami, wolontariat i cała studencka działalność - mówi.

Etapy konkursu

Konkurs "Studencki Nobel" składa się z trzech etapów:
- uczelnianego, w którym przez przez komisje uczelniane składające się między innymi z Rektorów, Prorektorów do spraw studenckich i przedstawicieli studentów danej szkoły wyższej rozpatrywane są kandydatury i wyłaniany reprezentant uczelni;

- wojewódzki, w którym spośród zwycięzców pierwszego etapu wybierany jest najlepszy przedsawiciel dla danego województwa;

- finał, w którym Komisja Konkursowa składająca się z osób uznanych powszechnie za autorytety z różnych dziedzin wybiera zwycięzcę, czyli najlepszego spośród tych, którzy znaleźli się w etapie regionalnym.

Wartościowe nagrody

Jak mówi Jakub Dębski, największą nagrodą jest zdobycie tego prestiżowego tytułu. Niemniej jednak zwycięzca może spodziewać się wartościowej nagrody. - Dwa lata temu był to samochód. W poprzedniej edycji konkursu zwycięzca dostał piętnaście tysięcy złotych - wspomina Jakub. Jak mówi, prawdopodobnie i w tym roku będzie to nagroda pieniężna. Ponadto dla zwycięzców etapów uczelnianych również przewidziane są nagrody (rzeczowe). 

Plebiscyt na Wykładowcę Roku

- Równolegle przygotowujemy plebiscyt na Wykładowcę Roku, który zostanie wybrany na poszczególnych uczelniach przez samych studentów. Głosy będzie można oddawać poprzez wypełnienie formularza na stronie www.nzs.lodz.pl - zapowiada.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto