Trefl Sopot - ŁKS 89:71

(bap)
Koszykarze ŁKS, co nie było trudne do przewidzenia, nie mieli większych szans w Sopocie w starciu z trzecią siłą naszej ekstraklasy - Treflem. Przegrali 71:89 i była to ich 11. porażka w tym sezonie. Nad morze łodzianie pojechali już bez Jermaine Malletta, który w meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi zadebiutował w barwach Trefla.

Ełkaesiacy już na początku spotkania znaleźli się w bardzo złej sytuacji. Byli nieskuteczni, przez co po pierwszych 5 minutach przegrywali... 0:12. Do końca pierwszej kwarty zdobyli tylko 9 punktów (5 - Dariusz Kalinowski i 4 - Krzysztof Sulima), ale dość niespodziewanie straty udało im się odrobić w drugiej ćwiartce. ŁKS zbliżył się do rywali nawet na 4 punkty (23:27), lecz na więcej gospodarze już nie pozwolili przyjezdnym. Do przerwy znów powiększyli przewagę punktową (50:28) i choć ŁKS wygrał trzecią i czwartą kwartę, zwycięstwo gospodarzy nie było zagrożone.

Łodzianie wyraźnie przegrali walkę pod tablicami (mieli 19 punktów mniej). Trzeba też odnotować debiut w drużynie z al. Unii Pawła Malesy.

Trefl Sopot - ŁKS 89:71 (25:9, 25:19, 17:20, 22:23)
Trefl: Wiśniewski 16, Waczyński 15, Dylewicz 13, Stefański 12, Burgess 10, Turek 8, Koszarek 8, Szymkiewicz 3, Cummings 2, Mallett 2, Fraś.
ŁKS: Dłuski 14, Kalinowski 14, Szczepaniak 12, Kenig 11, Trepka 7, Sulima 5, Krajewski 3, Malesa 3, Bartoszewicz 2, B.J. Holmes, Salamonik.