To były najlepsze transfery Widzewa

(pas)
Piotr Grzelczak cieszy się ze strzelenia bramki GKS Bełchatów.
Piotr Grzelczak cieszy się ze strzelenia bramki GKS Bełchatów. fot. Paweł Łacheta
Nie da się ukryć, że najlepszych transferów wiosennej rundy rozgrywek w ekstraklasie dokonał Widzew. Łodzianie nie musieli wydawać złotówki, prowadzić męczących rozmów z menedżerami, wystarczyło, że zatrudnili trenera, który dostrzegł olbrzymi potencjał u zawodników z cienia.

Czesław Michniewicz dał szansę pokazania się piłkarzom, którzy stali się odkryciem rundy, choć ich nazwiska znane są w futbolowym światku od lat.

26-letni stoper Sebastian Madera imponował spokojem i pewnością interwencji już w ostatnim spotkaniu jesieni z Górnikiem Zabrze. Wiosną, do momentu kontuzji, stał się graczem niezastąpionym. Grał od pierwszej do ostatniej minuty w jedenastu kolejnych meczach ekstraklasy, zbierając dobre i bardzo dobre recenzje. Spędził na boisku 1080 minut, zdobył gola w wyjazdowym meczu ze Śląskiem we Wrocławiu (2:2), Ba, pokazał ambicję i wolę walki, gdy przyszło mu występować na boisku ze złamanym palcem. Tak się jednak nie da długo grać. Piłkarz z charakterem przez ostatnie cztery kolejki musiał zająć się leczeniem urazu, a nie występami na boisku. Jednak jako ostatni skończył sezon. Gdy inni dawno wyjechali na wakacje, on przychodził do klubu na zajęcia rehabilitacyjne. Chce bowiem w pełni sił przystąpić do przygotowań do nowego sezonu i być w nim jednym z filarów łódzkiego zespołu.

23-letni Piotr Grzelczak w pełni objawił swój talent piłkarskiej Polsce 7 maja w Białymstoku w meczu z Jagiellonią (3:1). Zdobył bramkę marzenie, o czym dużo i głośno mówiono w środowisku. Łodzianin nie spoczął na laurach. W kolejnych meczach pokazał, że ma ciąg na bramkę, a piłka szuka go w polu karnym. Strzelił 5 bramek w sześciu spotkaniach i dziś trudno sobie wyobrazić bez niego podstawową jedenastkę Widzewa.