18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

„Sinatra” w Sieradzu, Victoria w Szadku

Artykuł sponsorowany
W Sieradzu z funduszy unijnych korzysta m.in. Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Wszystkich Świętych fot. Marek Niedźwiecki
W Sieradzu z funduszy unijnych korzysta m.in. Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Wszystkich Świętych fot. Marek Niedźwiecki
W sobotę (13 lipca) o godz. 19 w Amfiteatrze Parku Staromiejskiego w Sieradzu zaśpiewa… Frank Sinatra. No, prawie „Frank Sinatra”, bo w jego rolę wcieli się Jarek Wist, zwycięzca jednego z odcinków programu, emitowanego do niedawna w TVP2 - „Szansa na sukces”, zdobywca tytułu „nadziei i odkrycia roku” podczas gali „Fryderyków 2007”.

Koncert zaprezentowany zostanie w ramach 14. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Wędrownemu Festiwalowi towarzyszyć będą konsultanci Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie łódzkim. Na specjalnie przygotowanym stoisku udzielać będą informacji na temat możliwości korzystania z funduszy oraz programów operacyjnych o zasięgu krajowym i regionalnym.

W sieradzkim amfiteatrze w interpretacji Jarka Wista zabrzmią takie utwory jak New York, New York, Strangers in the night czy Fly me to the Moon. Wokaliście towarzyszyć będzie zespół w składzie Piotr Wrombel – fortepian, Wojciech Pulcyn – kontrabas, Konrad Zemler – gitara, Robert Murakowski – trąbka i Krzysztof Szmańda – perkusja.

Kilka godzin wcześniej – także w ramach Festiwalu „Kolory Polski” – w Szadku o godz. 13 można wysłuchać koncertu zespołu wokalnego Victoria oraz skrzypaczki Aleksandry Lepy. Piękne dźwięki zabrzmią w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jakuba Apostoła. Przy okazji będzie można obejrzeć prywatne zbiory militarne Jacka Kopczyńskiego oraz wziąć udział w wycieczce organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach http://www.kolorypolski.pl oraz http://www.pl.cit.lodz.pl.

Sieradz to miasto pełnymi garściami czerpiące z kasy Unii Europejskiej. W czerwcu przy wsparciu unijnym zakończono przebudowę ulic: Dominikańska, Ogrodowa, Krótka, Sukiennicza, Szewska, Rybna, części ulicy Zamkowej oraz parkingu przy ul. Zamkowej. Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu właśnie rozstrzygnęła przetarg nieograniczony na realizację inwestycji pn.: „Renowacja schodów na wieżę kościoła farnego pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu”.

Wcześniej miasto przekazało do użytku kamienicę wraz z dwiema oficynami, wyremontowanymi w ramach zadania „Renowacja wielorodzinnych budynków mieszkalnych położonych w obrębie posesji przy ul. Kolegiackiej 3 na Starym Mieście w Sieradzu”. Udało się także już rozstrzygnąć przetarg na przebudowę i zagospodarowanie ulic: Wodnej, Podwale i Podrzecze (na odcinku od ul. Kolegiackiej do ul. Rzecznej) w Sieradzu wraz z infrastrukturą. Wcześniej powiat sieradzki i gmina miasto Sieradz zakończyły przebudowę ul. Kościuszki. A to tylko przedsięwzięcia unijne odnotowane w kronikach w ostatnich dwóch miesiącach...

Z kolei Szadek przygotowuje się do realizacji projektu „Regionalny Turniej Sołectw - tradycyjna i współczesna marka”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Turniej zostanie rozegrany 31 sierpnia, a towarzyszyć mu będą prezentacje artystyczne, rękodzieła oraz tradycyjnych potraw regionalnych. Zaproszenie do turnieju skierowane jest do wszystkich sołectw województwa łódzkiego.

  W równie dobrym towarzystwie Szadek - w partnerstwie z gminami Burzenin, Wodzierady, Zapolice i Zduńska Wola - rozpoczął realizację projektu pod nazwą „Razem dla ekologii” w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna. Cel projektu to opracowanie i wdrożenie wspólnych standardów świadczenie usług komunalnych najwyższej jakości. Realizacja projektu planowana jest do końca 2014 r.

  Z kolei wspólnie z powiatem opoczyńskim i gminami: Paradyż, Cielądz i Widawa, Szadek realizują projekt „Razem dla rozwoju” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wspólny rozwój ma się dokonywać m.in. poprzez uruchomienie nowych usług e-puap, szkolenia, kursy językowe oraz studia podyplomowe podejmowane przez pracowników jednostek samorządu terytorialnego i zakup oprogramowania usprawniającego pracę urzędów. Realizacja tego projektu zakończy się w maju 2014 r. N

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto