Siarka Jezioro Tarnobrzeg - ŁKS Łódź 105:76. Udany debiut Michała Michalaka

Dariusz Kuczmera
W akcji 20-letni Bartłomiej Bartoszewicz. Odmładza się ŁKS
W akcji 20-letni Bartłomiej Bartoszewicz. Odmładza się ŁKS Krzysztof Szymczak
Koszykarze ŁKS przegrali w Tarnobrzegu z Siarką Jezioro 105:76. W drużynie ŁKS udanie zadebiutował 19-letni Michał Michalak. Koszykarze ŁKS wprawdzie przegrali, ale zdobyli aż 76 punktów.

Dopiero po raz drugi w sezonie koszykarze ŁKS stracili ponad 100 punktów (wcześniej w Koszalinie 109, nie licząc meczu z dogrywką w Zielonej Górze). Łodzianie zdobyli natomiast aż 76 punktów, co nie udało się od ostatniego zwycięskiego meczu (z Politechniką w Warszawie 76:68).

Od tamtego spotkania w listopadzie ubiegłego roku ŁKS przegrał 12 meczów z rzędu, a w sześciu kolejnych nie przekroczył granicy 60 punktów.

Postęp po stronie zdobytych punktów drużynie ŁKS zapewniła młodzieńcza świeżość 19-letniego Michała Michalaka. W swoim debiucie zaskoczył rywali do tego stopnia, że w pierwszej kwarcie zdobył 16 punktów.

Dużo mniej skuteczny był drugi debiutant w ŁKS Brock Gillespie. Amerykański rozgrywający rzucał 12 razy za 2 i trafił tylko trzykrotnie. Dwukrotnie próbował rzutu za trzy, ale bez powodzenia.

Słaba skuteczność całej drużyny ŁKS miała największy wpływ na porażkę. Ełkaesiacy zagrali na niskim procencie (38 za dwa, 27 za trzy). Dla porównania te same dane po stronie Siarki: 63 procent za dwa, 38 za trzy.

Przed drużyną ŁKS jeszcze 7 meczów w Łodzi i 7 na wyjeździe.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg - ŁKS Łódź 105:76 (27:22, 29:19, 24:17, 25:18)
Siarka: LaMarshall Corbett 23, T.J. Tiller 19, Marek Piechowicz 17, Josh Miller 14, Wojciech Barycz 9, Nicchaeus Doaks 9, Dariusz Wyka 5, Przemysław Karnowski 5, Michał Rabka 2, Damian Aniszewski 2, Rafał Walski 0. Trener: Dariusz Szczubiał.
ŁKS: Michał Michalak 31, Krzysztof Sulima 10, Bartłomiej Bartoszewicz 6, Bartłomiej Szczepaniak 6, Jarosław Zyskowski 6, Brock Gillespie 6, Paweł Malesa 5, Jakub Dłuski 2, Piotr Trepka 2, Filip Kenig 2. Trener: Piotr Zych.