Rugby: więcej takich meczów jak Budowlani Łódź - Arka Gdynia [zdjęcia]

Rugbyści Budowlanych Łódź pokonali Arkę Gdynia 29:13, ...
Rugbyści Budowlanych Łódź pokonali Arkę Gdynia 29:13, ... robert_zwolinski
Rugbyści Budowlanych Łódź pokonali Arkę Gdynia 29:13, zapewniając sobie pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego Ekstraligi.

Zobaczcie zdjęcia kibiców z meczu Budowlani Łódź - Arka Gdynia

Mecz z Arką Gdynia miał być pierwszym poważnym sprawdzianem dla rugbystów Budowlanych Łódź, po tegorocznym przejęciu drużyny przez spółkę i powrocie na ławkę trenerską Mirosława Żórawskiego. Łodzianie zdali dzisiaj (7 maja) test na piątkę.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak happy endu. Arkowcy zaczęli od wykorzystania rzutu karnego, a później dołożyli przyłożenie i podwyższenie. W tym czasie gospodarze mieli problemy w ataku. - W pierwszej połowie graliśmy przede wszystkim pod wiatr, który był bardzo niewygodny, a po drugie byliśmy mocno stremowani - przyznał Mirosław Żórawski.

Zanim wiatr przestał Budowlanym przeszkadzać, to gdynianie dołożyli kolejne trzy punkty (0:13). Do przerwy straty udało się jednak zmniejszyć. Łodzianie ładnie rozciągnęli akcję z lewego skrzydła do prawego i tam Tomasz Kozakiewicz popędził w pole karne rywali. Podwyższył Tomasz Stępień i po pierwszej połowie było 7:13.

Zmiana stron zmieniła także obraz gry. Z wiatrem rugbyści Budowlanych pokazali bardzo dobrą grę i zdominowali rywali. Szybko zrobiło się 14:13, ale napór gospodarzy nie malał. Teraz to goście mieli problemy z wyprowadzaniem skutecznych ataków. Gdynianie często gubili piłkę i mieli problemy z ofensywą gospodarzy.

Przyjezdnym nie można jednak zarzucić braku determinacji i woli walki, ale większe mieli łodzianie. Rugbyści Budowlanych udowodnili to w kolejnej punktowej akcji. Na lewym skrzydle dosłownie przepchnęli kawałek po kawałku przez kilkanaście metrów obronę przeciwników. Punkty zdobył ostatecznie Kamil Bobryk, którzy sprytnie przyłożył.

W ostatniej akcji meczu Bobryk powtórzył swoje osiągnięcie, czym przypieczętował wygraną i zapewnił drużynie bonusowe punkty. To z kolei oznacz, że Budowlani po sezonie zasadniczym będą pierwsi i w play-offach będą mieli przewagę własnego boiska.

Mecz Budowlanych z Arką zakończył się ostatecznie wygraną tych pierwszych 29:13. - Takie spotkania jak to wywołują dreszczyk emocji u wszystkich i powinny być rozgrywane w co drugiej kolejce - nie ukrywa Żórawski. W ostatnim spotkaniu przed play-offami łódzcy rugbyści też zagrają z rywalem z najwyższej półki - Lechią Gdańsk.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z meczu i dodatkowej galerii zdjęć kibiców.