Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Reorganizacja pracy urzędu miasta - nowe wydziały i zwolnienia

Przemek Dana
Przemek Dana
26 urzędników pożegna się z pracą w związku ze zmianami w strukturze organizacyjnej urzędu miasta, którą wprowadził Tomasz Sadzyński.

Trochę czasu jednak minie, zanim zmniejszy się zatrudnienie urzędu, gdyż pracownicy odchodzić będą po upływie terminu wypowiedzenia. Już teraz zauważyć będzie można jednak inne zmiany. Część wydziałów i komórek w magistracie została zlikwidowana, inne połączono. Władze miasta tłumaczą, iż struktura organizacyjna nie była zmieniana od wielu lat, a nowe rozwiązania mają usprawnić pracę urzędu.

Ocena pracowników

Dyrektorami bądź pełniącymi obowiązki dyrektorów w nowopowstałych komórkach urzędu pełnić będą głównie osoby, które sprawowały już te stanowiska. Nie zmienia to jednak faktu, że od dwóch miesięcy w magistracie prowadzona jest ocena pracowników i - co wyraźnie podkreślił prezydent Sadzyński - wynika z niej, że urząd ma bardzo silną kadrę szczebla niższego i średniego. A co z pracownikami wyższego szczebla? Swoje stanowisko straciła właśnie Urszula Krysztoforska, szefowa Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Czy będą następni - tego Sadzyński nie wyklucza.

Prezydent bez gabinetu

Jedną z nowości struktury organizacyjnej magistratu jest likwidacja Gabinetu Prezydenta Miasta Łodzi. Został on utworzony przez Jerzego Kropiwnickiego, a w jego skład wchodzili głównie doradcy prezydenta. Sadzyński doradców też będzie miał i tworzy dla nich Biuro Doradców Prezydenta, ale teraz pełnić będą oni swoje funkcje społecznie. Jak przyznał na czwartkowej konferencji, obecnie prowadzi rozmowy tylko z jednym kandydatem, który miałby zostać jego pełnoetatowym doradcą. Przestaje istnieć również Biuro Rzecznika Prasowego i Biuro Analiz Medialnych i Wydawnictw, a w ich miejsce powołano jedno Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej.

Połączyli siły
Do życia powołany został również Wydział Zamówień Publicznych. Jego obecne zadania były dotychczas rozsiane po wielu komórkach i dlatego władze miasta zdecydowały się na jego utworzenie. Nowością będzie również Biuro Architekta Miasta, w którego skład wejdą między innymi główny Architekt Miasta i Miejski Konserwator Zabytków. Prace w jednym zespole mają zwiększyć efektywność ich działań. Ponadto będą nadzorowali Wydział Architektury i Planowania Przestrzennego. W magistracie powstaną jeszcze dwa nowe wydziały. Jednym z nich będzie Wydział Wdrożeń i Projektów Informatycznych. Pracownicy będą tutaj zajmować się między innymi nowymi rozwiązaniami, dzięki którym łodzianie będą mogli więcej spraw załatwić przez Internet. Drugim będzie Wydział ds. Utrzymania Infrastruktury Informatycznej, w którym urzędnicy, jak sama nazwa wskazuje, dbać będą o już istniejącą sieć. Nowe wydziały zastąpiły istniejące dotychczas Biuro Informatyki oraz Biuro ds. Elektronicznego Urzędu. Z ważniejszych nowości w strukturze organizacyjnej urzędu warto nadmienić także połączenie Wydziału Strategii i Analiz ze zreorganizowanym Biurem Rozwoju Przedsiębiorczości i Obsługi Inwestora oraz wyodrębnienie Biura ds. Promocji Zatrudnienia, które zajmuje się współpracą z powiatowymi urzędami pracy.

Delegatury bez zmian

Zmiany w strukturze organizacyjnej urzędu póki co nie objęły swoim zasięgiem delegatur. - Bardzo poważnie zastanawiam się jednak nad wprowadzeniem zmian również w nich - przyznał na czwartkowej konferencji Sadzyński. - Inaczej wyobrażam sobie ich funkcjonowanie.

Do jesiennych wyborów wiele może się zatem jeszcze zmienić.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto