Rekordowy bieg ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Kenijczycy najszybsi! WYNIKI

Jakub Rękosiewicz
W sobotę w Łodzi odbył się 21. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, który przyciągnął rekordową liczbę 6,5 tysiąca zawodników. Grzegorz Gałasiński
W sobotę 25 maja 2024 roku, ulica Piotrkowska w Łodzi zamieniła się w arenę sportowych zmagań, goszcząc 21. edycję Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Na starcie stanęło aż 6,5 tysiąca zawodników, co jest rekordową frekwencją w historii tego wydarzenia.

Wyniki

Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Hillary Kiptum Maiyo z Benedek Team, który przebiegł trasę w imponującym czasie 29:08. Drugie miejsce zajął jego rodak Kennedy Kipkemoi Rono z czasem 29:29, a podium zamknął najlepszy z Polaków, Mateusz Kaczor (RLTL Optima Radom), osiągając czas 29:32.

Kenijki w czołówce wśród kobiet

W rywalizacji pań najszybsza była Kenijka Valentine Jebet, która ukończyła bieg z czasem 33:10. Drugie miejsce zajęła Izabela Paszkiewicz z AZS UMCS Lublin, która zameldowała się na mecie 9 sekund później, z czasem 33:19.

Bieganie to dla mnie codzienność, ale udział w Biegu Ulicą Piotrkowską to zupełnie inne doświadczenie. To nie tylko kolejny trening, ale święto biegania. W tym roku postawiłam na poprawę swojego rekordu życiowego i udało się. Spotkałam wielu biegaczy, z którymi wymieniliśmy się doświadczeniami i planami na kolejne starty. To wydarzenie motywuje mnie do dalszej pracy nad sobą i czekam już na kolejne edycje. - wspomina pani Daria, jedna z uczestniczek

Rywalizacja drużynowa

W klasyfikacji klubowej dominowali Kenijczycy, jednak drugie miejsce zajęli zawodnicy z Łodzi, reprezentujący grupę #Planbieganie. W jej skład weszli Martyna Wychowałek, Jan Wychowałek, Michał Witkowski, Tomasz Kartasiński oraz Damian Mikołajczyk ze Zduńskiej Woli. Ich świetne wyniki zapewniły drużynie zasłużone uznanie.

Gratulacje dla uczestników

Na uwagę zasługują nie tylko zwycięzcy, ale także wszyscy, którzy podjęli wyzwanie i stanęli na starcie. Ostatnie miejsce w biegu zajęła warszawianka Zuzanna Zawistowska, która ukończyła dystans 10 km w czasie 1:31:51.

To był mój pierwszy bieg na tak dużą skalę i jestem dumna, że udało mi się go ukończyć. Atmosfera była niesamowita, a kibice dodawali mi energii na każdym kilometrze. Czas nie był najważniejszy, liczyło się ukończenie trasy. Na pewno wezmę udział w kolejnej edycji - wspomina pani Marta, uczestniczka biegu

Rekordowa frekwencja, świetne wyniki i niezapomniana atmosfera – to wszystko sprawia, że 21. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run zapisał się złotymi literami w historii łódzkich imprez sportowych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.