Puchar Polski: ŁKS Siemens AGD i Widzew grają dalej

Lauren Prochaska z ŁKS zdobyła 9, a Magda Rzeźnik z Widzewa 3
Lauren Prochaska z ŁKS zdobyła 9, a Magda Rzeźnik z Widzewa 3 Krzysztof Szymczak
Koszykarki ŁKS Siemens AGD i Widzewa awansowały do grona ośmiu drużyn, z których wyłoniony zostanie czwarty uczestnik Final Four Pucharu Polski. Dołączy on do mających automatycznie miejsce w turnieju finałowym Wisły Can-Pack Kraków, CCC Polkowice i Lotosu Gdynia (obrońca trofeum, w finale 2011 z Energą Toruń 78:50).

Ełkaesianki zrewanżowały się rywalkom z Lidera za ligową porażkę w Pruszkowie (51:61) i pokonały je wczoraj przy al. Unii 62:58. Pierwsza połowa nie zwiastowała zwycięstwa podopiecznych trenera Adama Prabuckiego, bowiem przegrywały różnicą 15 punktów (22:37).

W drugiej połowie natomiast mecz zmienił oblicze i dominowały łodzianki, wygrywając tę część 40:21.

ŁKS lepiej grał pod tablicami, wygrywając zbiórki 36-31, a Melissa Delembert miała ich aż 10. Lider nie zdołał też znaleźć sposobu na rzuty ełkaesianek za 3 punkty (łącznie 9 na 26 wobec 3 na 16 pruszkowianek), a brylowała w tej sztuce Lauren Prochaska (3 celne na 4).

Widzew, który pokonał niedawno Odrę Brzeg w lidze (74:61) wygrał z nią wczoraj w hali Parkowa również w meczu pucharowym 65:51. W pierwszej kwarcie podopieczne trenera Piotra Neydera pozwoliły rywalkom rzucić zaledwie 2 oczka, a same zdobyły 16. To jednak nadmiernie uspokoiło widzewianki, bo drugą ćwiartkę przegrały 8:19 i do przerwy było tylko 24:21.

Widzew nie oddał już jednak inicjatywy i do końca dominował. Pierwsze punkty od przejścia do Widzewa zdobyła Magdalena Rzeźnik, która poprzednio grała w... Odrze. W drużynie z Brzegu prestiżowo potraktowała mecz Natalia Małaszewska, która rozpoczęła sezon w... Widzewie. Wczoraj zdobyła 13 punktów. Wcześniej tak skutecznie nie grała.

ŁKS Siemens AGD - Matizol Lider Pruszków 62:58 (18:20, 4:17, 20:10, 20:11)

ŁKS: Raymond 11, Kenig 10, Prochaska 9, Jeziorna 8, Dalembert 7, Hoewisch 5, Trofimowa 4, Kowalska, Schmidt 3, Urbanowicz 2. Trener: Adam Prabucki.

Lider: Holt 12, Tomiałowicz 8, Chomać, Colson, Szczechowiak po 7, Wielebnowska 6, Stanek 5, Oha 4, Pietrzak 2, Roz-wadowska 0. Trener: Arkadiusz Koniecki.

Widzew - Odra Brzeg 65:51 (16:2, 8:19, 20:16, 21:14)

Widzew: Jankowska 14, Głocka 13, Misiek 9, Tondel 8, Kotonowicz 7, Pawlak 5, Polit 4, Rzeźnik 3, Kolasa 2, Kopczyk 0. Trener: Piotr Neyder.

Odra: Koczubei 14, Małaszewska 13, Ellis 10, Oses 7, Żyłczyńska 5, Kędra 2, Bolek, Buszta, Daniel 0.Trener: Wadim Czeczuro.

INEA AZS Poznań - MUKS Poznań 54:66 (18:23, 12:30, 14:4, 10:9).

Druga runda (30 listopada i 7 grudnia, na pierwszym miejscu gospodarz pierwszego meczu): MUKS Poznań - Tęcza Leszno, Artego Bydgoszcz - ŁKS Siemens, Energa Toruń - Widzew, AZS Gorzów - ROW Rybnik.