Przegląd tygodnia w Łodzi, najważniejsze wydarzenia od 18.07 do 24.07.2021, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Łodzi czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Łodzi czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Łodzi, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.07 a 24.07.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Letni wysyp grzybów! W lasach znów są grzyby. Mykolog wyjaśnia, dlaczego latem grzyby są robaczywe. Zobacz zdjęcia z grzybobrania 25.07.2021”?

Przegląd tygodnia Łódź od 18.07 do 24.07.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Letni wysyp grzybów! W lasach znów są grzyby. Mykolog wyjaśnia, dlaczego latem grzyby są robaczywe. Zobacz zdjęcia z grzybobrania 25.07.2021

Grzybiarze zbierają kurki, ale w lasach rosną już podgrzybki i prawdziwki. Letni wysyp grzybów w województwie łódzkim. Wiele grzybów jest robaczywych. Zobacz zdjęcia zbieranych grzybów! Na letnim grzybobraniu jest dużo więcej robaczywych okazów o wiele więcej niż jesienią.

📢 Kawalerka za 40 tys. zł - miasto sprzedaje mieszkania! To się z pewnością opłaca OFERTY

Urząd Miasta Łodzi sprzedaje mieszkania. Za lokal własnościowy w centrum miasta, o powierzchni 15 m. kw. trzeba zapłacić 50 tys. zł. Jeszcze mniejszy - 12-metrowy - kosztuje 10 tys. mniej.

ZOBACZ OFERTY NA KOLEJNYCH SLAJDACH

📢 Urodziny w Łodzi w Manufakturze. Skoki na bungee i skimboarding na rynku Manufaktury

Kilkunastu śmiałków zdecydowało się na skok na bungee. Była zniżka dla osób, które zrobiły zakupy w Manufakturze.

Tygodniowa prasówka 18.07-24.07.2021 Łódź: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Łodzi. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Piknik wojskowy w pasażu Schillera. Zbierano pieniądze dla Powstańców Warszawskich ZDJĘCIA

Piknik wojskowy w pasażu Schillera. Do godz. 19 w sobotę (24 lipca) na łodzian czeka mnóstwo atrakcji

📢 Łódź na starych zdjęciach z czasów PRL. Rozpoznasz te miejsca w Łodzi w latach 80'? Łódź w PRL 24.07.2021.

Łódź na zdjęciach z czasów PRL. Na starych zdjęciach możemy oglądać Łódź z lat osiemdziesiątych. Kto pamięta czasy, gdy po łódzkich ulicach jeździły sławne dziś „ogórki”? A czasy, gdy na ul. Piotrkowskiej sprzedawano jajka? Czy też budowę Centrum Zdrowia Matki Polki?

📢 Nowy lokal w Łodzi: "Placówka" przy placu i z plackami

W Łodzi pojawił się nowy lokal gastronomiczny, którego specjalnością są placki. „Placówka” mieści się tuż obok placu Wolności.

📢 Termin zakończenia remontu al. Śmigłego - Rydza jest zagrożony? Burza popsuła harmonogram? ZDJĘCIA

Urzędnicy utrzymują, że październikowy termin zakończenia remontu al. Śmigłego - Rydza od skrzyżowania marszałków do ul. Przybyszewskiego jest aktualny. Po ostatniej nawałnicy są jednak wątpliwości

📢 Morderstwo kobiety na Bałutach. Zwłoki starszej kobiety na działce w Łagiewnikach

Na terenie ogródków działkowych w Łagiewnikach doszło do morderstwa. Policja zatrzymała dwie osoby. Usłyszeli zarzuty.

📢 W weekend na basen za złotówkę. Do "botanika" i palmiarni bezpłatnie

  1. rocznice powstania miasta świętuje z łodzianami także Palmiarnia i Ogród Botaniczny, który zaprasza wszystkich łodzian do spacerów – zupełnie za darmo! Za 1zł będzie można odwiedzić baseny MOSiR (Wodny Raj, pływalnię przy ul. Sobolowej i przy ul. Głowackiego), a także dokładnie zobaczyć wnętrza planu teledysku „Męskiego Grania2021” w EC1 Łódź.

📢 Łódzkie akademiki. Ile kosztują pokoje w akademiku? Do kiedy można składać wnioski pokój w domu studenckim na UŁ i PŁ?

Gdy zakończona zostanie rekrutacja na uczelnie wyższe, wielu szczęśliwie przyjętych studentów rozpoczyna poszukiwania studenckiego zakwaterowania. My zebraliśmy wszystko co powinniście wiedzieć o łódzkich akademikach wszystkich uczelni wyższych, a także prywatnych campusach. W jakim są stanie? Ile kosztują? Do kiedy można składać wnioski? Komu przyznają?

📢 Maturzysta zaskoczony oblaniem egzaminu z polskiego odwołał się do OKE w Łodzi i... ? Jednak maturę zdał!

Tą wiadomością dzieli się jeden z najpopularniejszych w Łodzi ogólniaków – XXVI LO na swojej stronie internetowej oraz na facebooku. Po ogłoszeniu wyników matury przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną 5 lipca br. bowiem zdawalność wyniosła tu nie 100, a 99 procent. Jedna osoba uzyskała negatywny wynik z obowiązkowego języka polskiego i tym samym nie otrzymała matury. Jednak po ponownym sprawdzeniu arkusza wynik egzaminu został zweryfikowany pozytywnie. Wiosenna sesja pandemicznego egzaminu dojrzałości zatem dla wszystkich tegorocznych absolwentów (a było ich aż 197) zakończyła się sukcesem i teraz mogą wziąć udział w rekrutacji na wymarzone studia.

📢 Podwórce grozy. Chwasty i zniszczenia – tak wyglądają woonerfy na Starym Polesiu ZDJĘCIA

Na Starym Polesiu w ramach programu "Zielone Polesie" powstają kolejne podwórce. Te najnowsze nie wyglądają źle, ale im starszy woonerf, tym większa ruina. Miasto niewystarczająca dba o zielone ulice, a mieszkańcy dokładają swoje cztery grosze Gdzie jest najgorzej?

📢 Dom przy Admiralskiej hitem Internetu. Jaka historia kryje się za ozdobami elewacji?

Elewacja jednego z domów przy ulicy Admiralskiej w Łodzi wzbudziła wśród internautów spore zaciekawienie. Niecodzienny sposób na ozdobę drewnianego domu przykuwa wzrok przechodniów. O samym domu opowiedzieli nam państwo Anna i Bogusław, właściciele posesji.

📢 Awaria wodociągowa na Paradnej w Łodzi. Na ulicy tworzy się nieprzejezdne rozlewisko

Awaria wodociągowa na ulicy Paradnej w Łodzi spowodowała duże utrudnienia nie tylko dla okolicznych mieszkańców. Wylewająca się woda zalała drogę tak, że kierowcy mniejszych samochodów przejeżdżali chodnikiem. O godzinie 8.30 rozlewisko w okolicy Paradnej 36 było na tyle duże, że woda zalewała parking pobliskiej Biedronki.

📢 Najtańsze kawalerki w Łodzi do 190 tys. zł. Jak wyglądają i ile kosztują mieszkania na sprzedaż w Łodzi? Oferty nieruchomości 23.07.2021

W ostatnich miesiącach mieszkania w Łodzi szybko drożeją. Praktycznie nie ma już ofert poniżej 160 tys. zł. A te w cenie poniżej 180 tys. nie czekają długo na kupca. Średnio w lipcu 2021 za kawalerkę z rynku wtórnego w łódzkim bloku trzeba zapłacić prawie 213 tys. zł. Średnia cena metra kwadratowego zbliża się do 7,5 tys. zł. Ale są też kawalerki tańsze. Zobacz 15 najtańszych mieszkań w cenie do 190 tys. zł w Łodzi.

📢 Łódzkie ulice wstydu. Stan tych ulic jest tragiczny. Są pełne dziur i jeździ się nimi koszmarnie ZDJĘCIA

W Łodzi jest wiele ulic, którymi lepiej... nie jeździć. Kierowcy określają ich stan krótko i dosadnie "góry i doliny, jest tragicznie". Miasto łata ulice i remontuje, ale jest wiele dróg, na których od lat nic się zmieniło, i za nie urzędnicy powinni się wstydzić.

📢 Urodziny Łodzi i niedzielny festiwal śniadań na Piotrkowskiej. Co i gdzie zaserwują LISTA

Festiwal Śniadań na Piotrkowskiej to jedno z wydarzeń, jakie towarzyszyć będą obchodom 598. urodzin Łodzi. Przypadają one już w najbliższy weekend (23-25 lipca br.). Tylko w niedzielę, 25 lipca poranny posiłek w restauracjach i kawiarniach przy ulicy Piotrkowskiej będzie można zjeść za jedyne 19 zł. Każdy na pewno znajdzie coś, co trafi w jego kulinarne upodobania.

📢 Rozbiórka łazienek w domkach z Radogoszcza. Według UMŁ rozbiórce przybudówek zapobiec może rząd. Prezydent Zdanowska pisała do ministra

Głośna sprawa przymusowej rozbiórki przybudówek w domkach na Radogoszczu w Łodzi – w których mieszkańcy mają np. łazienki – już wcześniej otarła się o... rząd. UMŁ w czwartek (22 lipca) ujawnił korespondencję z 2018 r., w której Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, zwróciła się do Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury, o zgodę „na odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych”. Udzielenie takiej zgody, według magistratu, pozwoliłoby na legalizację przybudówek i na uniknięcie obecnych problemów mieszkańców. Jednak odpowiedź z rządu była negatywna...

📢 Urodziny Łodzi - w 598. rocznice powstania miasta - LISTA ATRAKCJI: koncerty, pokazy balonów, sztuki uliczne, piknik weteranów....

Pokazy lotów balonem, show z ogniem w roli głównej na Starym Rynku, liczne koncerty z udziałem gwiazd (m.in. Krzysztofa Zalewskiego), festiwal śniadań, piknik weterana, wycieczki i wstęp do najciekawszych obiektów sportowo-rozrywkowych za 1zł – między innymi takie atrakcje przygotowane zostały na rozpoczynający się dzisiaj urodzinowy weekend z okazji 598. rocznicy powstania naszego miasta. Łódź, łodzianie i goście będą się bawić aż do niedzieli, a rozrywek nie zabraknie dla nikogo – od malucha po seniora. Imprezy – choć jeszcze z ograniczeniami – wracają ku radości mieszkańców po ubiegłorocznej przerwie, związanej z pandemią.

📢 Gdzie szukać grzybów? Pod jakimi drzewami znajdziesz prawdziwki, podgrzybki, kurki? Tu rosną najchętniej. Poradnik dla grzybiarzy

Udane grzybobranie zależy nie tylko od szczęścia, ale i od wiedzy. By wrócić do domu z pełnym koszykiem trzeba wiedzieć, gdzie i o jakiej porze szukać konkretnych gatunków. Niektóre grzyby upodobały sobie zacienione stanowiska pod drzewami, inne z kolei preferują otwarte, łąkowe tereny. Zanim udamy się do lasu warto więc przeczytać o kilku zasadach, które ułatwiają nam poszukiwania. Sprawdź w galerii, gdzie rosną poszczególne gatunki grzybów jadalnych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie