Polska - Słowacja 108:57 (relacja na żywo)

Polscy koszykarze pokonali Słowację w towarzyskim spotkaniu 108:57. Mecz był jednostronny, a trener Griszczuk mógł spróbować wielu ustawień.

Spotkania ze Słowacją są ostatnimi przetarciami przed kwalifikacjami do Eurobasketu 2011. Dzisiejsze i jutrzejsze spotkania odbywają się w łódzkiej Atlas Arenie.

Zapraszamy do przeczytania relacji tekstowej na żywo, którą przeprowadziliśmy z tego spotkania.

Z uwagi na problemy techniczne rozpoczęliśmy relację od połowy drugiej kwarty.

Po pierwszej kwarcie nasz zespół prowadził 25:16. W drugiej części nasi koszykarze utrzymują przewagę.

Polacy wygrali 108:57
Krzszytof Szubarga trafia równo z końcową syreną za trzy punkty! Polska wygrała ze Słowacją 108:57
Do końca spotkania pozostało 60 sekund. Prowadzimy 104:55
Marcos Zuffa zmniejsza straty po indywidualnej akcji. Słowak przedarł się z piłką pod nasz kosz.
JEST! 100 punktów mają już Biało-Czerwoni, a nawet 101, po akcji "2+1" Hrycaniuka. 3 minuty do końća meczu.
Dwie akcje Hrycaniuka i mamy już 98 "oczek". Kto zdobędzie setne punkty?
Akcja "2+1" Szubargi. Granica 100 punktów coraz bliżej. Prowadzimy 94:44.
Walka się trochę wyrównała, ale Polacy utrzymują ponad 40-punktowe prowadzenie. Do końca meczu 7 minut.
Trwa już 4. kwarta. Polacy zaczęli w rezerwowym składzie.
Za trzy trafia też Kelati i po 3. kwartach prowadzimy 81:36
Festiwal trzypunktowych rzutów naszych reprezentantów trwa w najlepsze. Tym razem trafił Chyliński. Łapeta pod własnym koszem popisuje się efektownym blokiem. Do końca 3. kwarty 1:40.
Kolejna "trójka" Koszarka. Słowacy bezradni w ataku i obronie.
Trzy punkty Koszarka i prowadzimy 68:31. A po chwili Gortat pierwszy w kontrataku i punkty zdobyte z góry.70:31
Maciej Lampe za trzy punkty. Polacy prowadzą 61:29. Czas dla gości. Do końca 3. kwarty 6:18.
Marcin Gortat poradził sobie pod koszem z dwoma rywalami i zdobył łatwe punkty. W odpowiedzi Sedmak za trzy.
Rozpoczęła się druga połowa. Maciej Lampe faulowany w kontrataku. Łodzianin wykonuje rzuty osobiste. Dwa trafione. 53:26
W przerwie rozgrywano konkurs rzutów za trzy punkty dla kibiców.

Koszykarze wyszli już na rozgrzewkę przed drugą połową.
Po pierwszej połowie Polacy mają 66% skuteczności w rzutach za dwa i 44% w rzutach za trzy punkty. Nasi są lepsi w asystach (7 do 3), ale przegrywają w zbiórkach (14 do 16). Najlepszym zbierającym w naszym zespole jest Maciej Lampe (7 zbiórek).
Słowacy popełnili błąd 24 sekund. Rzut Szubargi równo z końcową syreną przelatuje nad koszem. Polacy prowadzą do przerwy 51:26
Gortat kończy akcję wsadem. 49:26 Asysta Szubargi
Faul Szubargi. Słowacy będą wykonywać osobiste. Do końca połowy 1 min. 10 sek.
Punkty Gortata, a później asysta do Szubargi i prowadzimy już 45:24
Do zakończenia pierwszej połowy pozostały 3 minuty. Polacy prowadzą 41:22