Polfa Pabianice wygrała w Toruniu

mm, pas
Pierwszoplanową postacią początkowych minut spotkania w Toruniu pomiędzy miejscowym zespołem Eureka Zapolex i Polfą Pabianice była Leona Krystofova. Czeszka rzucała z niemal stuprocentową celnością.

Pierwszoplanową postacią początkowych minut spotkania w Toruniu pomiędzy miejscowym zespołem Eureka Zapolex i Polfą Pabianice była Leona Krystofova. Czeszka rzucała z niemal stuprocentową celnością. Na pierwszych 18 pkt. zdobytych przez pabianiczanki aż 14 było dziełem Krystofovej. Później znakomicie rzucała Sylwia Wlaźlak.

Już w pierwszej kwarcie wicemistrzynie Polski uzyskały bardzo wyraźną przewagę. Grały skoncentrowane nie pozwalając rywalkom na zbyt dużo. Stworzyły fanom kobiecej koszykówki w Toruniu bardzo dobre widowisko, z tym że gospodynie stanowiły dla nich tylko tło. Pierwsza kwartę wicemistrzynie Polski wygrały różnicą 12 punktów (21:9). W drugiej kwarcie, podobnie jak w spotkaniu ze Ślęzą Wrocław w Pabianicach trener Mirosław Trześniewski desygnował do gry zupełnie inną piątkę. Ta również doskonale sobie radziła z toruniankami i wygrała tę część gry 22:13.

Wyrównaną grę kibice oglądali tylko w trzeciej kwarcie. Ku radości miejscowych fanów gospodynie wygrały ją 13:12. Najlepiej z zespołu Eureki Zapoleksu zaprezentowała się Magdalena Rzeźnik, zdobywczyni 11 punktów. Przebieg ostatniej kwarty przypominał dwie początkowe. Warunki gry dyktowała Polfa, w której znów dobrze zaprezentowały się koszykarki zza południowej granicy. Leona Krystofova, która celnie rzucała, zbierała piłki pod tablicami i asystowała oraz jej rodaczka Martina Pechova, która zaliczyła 14 zbiórek i pięć bloków rzutów rywalek. Eureka Toruń - Polfa Pabianice 44:73 (9:21, 13:22, 13:12, 9:18).

Eureka: Chełczyńska 15, Rzeźnik 13, Olszewska 7, Maksel 3, Mrówka, Piątkowska, Czajkowska po 2, Meszyńska, Zawadka, Rumińska;

Polfa: Wlaźlak 17, Krystofova 16, Szołtysek, Pechova po 9, Błaszczyk 8, Trześniewska 6, Piestrzyńska 4,Głaszcz 3, Polakova 1, Jaroszewicz.