Pierwszy triumf ŁKS Siemens AGD! Porażka Widzewa w Lesznie

(bap)
Magdalena Losi miała ogromny wkład w pierwsze w tym sezonie zwycięstwo ŁKS.
Magdalena Losi miała ogromny wkład w pierwsze w tym sezonie zwycięstwo ŁKS. Jarosław Ziarek
Koszykarki ŁKS po siedmiu porażkach z rzędu wreszcie mogły cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie! Radość była ogromna, bo łodzianki po dramatycznej dogrywce ostatkiem sił pokonały 94:90 we własnej hali INEĘ AZS Poznań. Widzew musiał zaś uznać wyższość Super Pol Tęczy Leszno (54:76).

Ełkaesianki bardzo chciały przerwać fatalną serię porażek. Ich zaangażowanie widać było od pierwszych minut spotkania z INEĄ AZS Poznań, która w tym sezonie wygrała już trzy mecze.

Gospodynie zaczęły bardzo dobrze i po 6 minutach prowadziły 14:8. To w największej mierze zasługa świetnie dysponowych Magdaleny Losi i Ugo Ohy. W pierwszej kwarcie ten duet zdobył 21 punktów, a ŁKS po 10 minutach prowadził 29:17.

Długo wydawało się, że spora zaliczka pozwoli łodziankom na spokojne kontrolowanie przebiegu meczu. Tak było aż do czwartej kwarty, którą ełkaesianki rozpoczynały z 13-punktową przewagą (71:58). Niestety, wtedy dał o sobie znać brak wartościowych zmienniczek. Zmęczone podopieczne Piotra Neydera długimi minutami nie mogły trafić do kosza rywalek i trwoniły wypracowaną wcześniej przewagę. Do tego za pięć fauli z parkietu musiała zejść Leona Jankowska. Na szczęście przed bolesną porażką łodzianki uratowała końcowa syrena oznaczająca dogrywkę.

Pierwszy punkt zdobyła w niej Losi, ale chyba najważniejsze, swoje pierwsze trafienie w tym meczu zaliczyła Alena Novikava, która doprowadziła do remisu 89:89. Na prowadzenie 91:89, 20 sekund przed końcem, łodzianki wyprowadziła niezmordowana Losi, a o zwycięstwie ŁKS przesądziło pierwsze pudło Elżbiety Mowlik z rzutów osobistych.

Radość ełkaesianek i trenera Neydera, który do tej pory imponował spokojem, była ogromna. Sukces, w który włożyły mnóstwo zdrowia, na pewno doda im wiary przed kolejnymi spotkaniami.

ŁKS Siemens AGD Łódź – INEA AZS Poznań 94:90 (29:17, 15:24, 27:17, 10:23, 13:9)
ŁKS: Oha 29, Losi 22, Paszewa 21, Jankowska 15, Sobczyk 3, Novikava 2, Bartova 2, Schmidt 0.
INEA: Champion 22, Idczak 15, Makowska 14, Mowlik 12, Durak 10, Kędzia 9, Kotnis 4, Mazurczak 4, Woźniak 0.

W Lesznie piątej porażki w tym sezonie doznały widzewianki. Tym razem żadna z nich nie zagrała na swoim poziomie. Za to w ekipie gospodyń szalała Shawn Goff, która zdobyła 28 punktów.

Super Pol Tęcza Leszno – Widzew Łódź 76:54 (21:14, 26:16, 16:12, 13:12)
Tęcza: Goff 28, Fox-Griffin 19, Mukosiej 11, Czarnecka 9, Urbaniak 7, Joy Cheek 2, Grabowska 0.
Widzew: Kenig 11, Żytomirska 11, Górzyńska-Szymczak 7, Tondel 7, Pawlak 5, Chomicka 4, Polit 4, Trojanowska 3, Okulska 2, Gołumbiewska 0.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?