Pierwszy remis widzewiaków

(pas)
Bramkarz Widzewa Maciej Mielcarz
Bramkarz Widzewa Maciej Mielcarz fot. Łuaksz Kasprzak
Piłkarze Widzewa rozegrali trzeci sparingowy mecz podczas zgrupowania w Portugalii. Po dwóch zwycięstwach tym razem zremisowali 1:1 z Clube de Futebol Os Belenenses, 13. drużyną zaplecza portugalskiej ekstraklasy.

Pierwszy strzał w meczu w 19 minucie przyniósł prowadzenie gospodarzom. Maciej Mielcarz nie miał szans obronić piłki (odbiła się jeszcze od słupka) po precyzyjnym uderzeniu z 25 metrów. Grający w mocno eksperymentalnym składzie łodzianie w pierwszej połowie byli słabsi od rywali.

Po zmianie stron i wyjściu na boisko silniejszej jedenastki łodzianie przejęli inicjatywę. Bardzo aktywny był Darvydas Sernas, ale na listę strzelców wpisał się Ben Radhia po dokładnej centrze z rzutu rożnego.

W dotychczasowych meczach kontrolnych łodzianie odnieśli sześć zwycięstw i raz zremisowali.

Clube de Futebol Os Belenenses - Widzew 1:1 (1:0)
Gole: 1:0 - Tiago Gomes (19), 1:1 - Ben Radhia (73, głową)
Widzew I połowa: Mielcarz - Budka, Szymanek, Straton, Lakićević, Radzio, Pinheiro, Zwoliński, Ceglarz, Grzelczak, David Marques
Widzew II połowa: Kaniecki - Ben Radhia, Bieniuk, Szymanek (60, Grzelak), Straton (60, Ukah), Dudu, Dzalamidze, Pinheiro (63, Djurić), Mroziński, Grischok, Sernas.

W Widzewie zagrał 19-letni Portugalczyk - David Marques Pereira Silva, zawodnik portugalskiej drużyny młodzieżowej International Club Almancil, z którą łodzianie grali w minioną sobotę mecz treningowy, wygrany 6:0. Mogący grać w drugiej linii, jak i w ataku piłkarz był wyróżniającym się graczem drużyny. Przez najbliższe dni będzie trenował z widzewiakami.

Na lewej obronie wystąpił testowany Czarnogórzec Slobodan Lakicević.

Generalnym sprawdzianem formy zespołu z al. Piłsudskiego będzie wyjazdowy mecz kontrolny z Legią Warszawa. To spotkanie zaplanowano na 19 lutego. Wtedy pewnie zobaczymy na boisku jedenastkę, która stanie do walki w premierowym meczu rundy wiosennej 27 lutego (niedziela) o godz. 17 z Lechem w Poznaniu.

• 19 lutego odbędzie się uroczystość nadania Stowarzyszeniu Byłych Piłkarzy Widzewa Łódź imienia Ludwika Sobolewskiego - legendarnego prezesa, twórcy potęgi łódzkiego klubu.