Pierwszy mecz finału play-off dla Organiki

Marta Roszkowska
Tylko dwa zwycięstwa dzielą łódzkie siatkarki od awansu do PlusLigi Kobiet. Dziś wieczorem pokonały na własnym boisku drużynę Piasta Szczecin 3:0.

Pierwszy mecz finału rozgrywek play-off I Ligi Siatkówki Kobiet zakończył się dla Organiki Budowlanych Łódź zasłużonym 3:0. Tylko w jednym secie podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego utrudniały grę łódzkim siatkarkom.

Pierwszy set rozpoczął się od dość nerwowej, ale wyrównanej gry obu drużyn. Emocje szybciej opanowały łodzianki i to one kontrolowały grę do końca tej partii. Zdecydowana i konsekwentna postawa gospodyń oraz sporo błędów po stronie szczecinianek złożyły się na 12 punktową przewagę Organiki i zwycięstwo w pierwszym secie wynikiem 25:13.

Najbardziej wyrównana i emocjonująca była druga część spotkania. Siatkarki Piasta Szczecin zredukowały liczbę popełnianych błędów własnych, zmieniły taktykę i zaczęły grać bardziej agresywnie. Po drugiej stronie siatki zdecydowanie pogorszyła się sytuacja w przyjęciu i asekuracji. Tym razem, przez większość seta kilkupunktowe prowadzenie utrzymywała drużyna gości. Jednak podopieczne trenera Jacka Pasińskiego skutecznie odrabiały straty, a najwięcej emocji dostarczyły swoim kibicom w końcówce drugiej partii. Z wyniku 19:23 łodzianki doprowadziły do wyrównania 23:23 (w tym miejscu wielkie brawa należą się Julii Szeluchinie), po czym po efektownej grze na przewagi zwyciężyły 27:25.

W trzecim secie, podobnie jak w pierwszym, warunki gry dyktowały łodzianki. Drużyna Organiki od samego początku wypracowała sobie kilkupunktowe prowadzenie i nie oddała go do końca spotkania. Ostatnią partię niebiesko-biało-czerwone zakończyły wynikiem 25:16.

Całe spotkanie stało na dość wysokim poziomie, z pewnością nie zabrakło w nim efektownych i emocjonujących akcji, jak na finał play-off przystało. Już jutro w łódzkiej hali Parkowa przy ul. Małachowskiego 5/7, o godz. 17 rozpocznie się drugi mecz finałów play-off Organika Budowlani Łódź vs. KS Prokonstal Piast Szczecin.

Organika Budowlani Łódź – KS Prokonstal Piast Szczecin 3:0 (25:13, 27:25, 25:16)

MM Łódź poleca:

Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.