Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Curlingu wygrała AZS "Zamieć" Łódź

Dariusz Kuczmera
Mistrzowie Łodzi z prezesem Lechem Leszczyńskim
Mistrzowie Łodzi z prezesem Lechem Leszczyńskim fot. archiwum
- W bardzo silnie obsadzonych IV Otwartych Mistrzostwach Łodzi w Curlingu po raz kolejny gospodarze okazali się mało gościnni - powiedział Łukasz Janczar, sekretarz AZS Łódź, który organizował turniej.

W meczu finałowym AZS "Zamieć" Łódź pokonała SCC Wakuta "Blues Brothers" Sopot 10:3.

"Zamieć" grała w składzie Adela Walczak (skip), Katarzyna Wicik (viceskip), Aleksandra Weremczuk, Justyna Matusiak i Zuzanna Rybicka. Warto zauważyć, że pokonani zawodnicy z Sopotu (skip Borys Jasiecki) to aktualni mistrzowie Polski, a nasze zawodniczki wygrały w tym turnieju wszystkie pięć spotkań.

W meczu o trzecie miejsce AZS Gliwice pokonał CC Poznań 5:4.

Mistrzowie Łodzi z roku 2008 i 2009 - drużyna juniorów AZS Łódź (skip Aleksander Grzelka) musieli zadowolić się szóstym miejscem, na miejscu ósmym uplasowała się kolejna drużyna AZS Łódź (skip Remigiusz Pękala). Jak widać w centrum kraju też można z powodzeniem uprawiać typowo zimową dyscyplinę sportu. Może kiedyś zagrają u nas Kanadyjczycy? To dopiero byłoby wydarzenie. Grać można w Atlas Arenie.

Turniej wspierał Urząd Miasta Łodzi, a zorganizowała sekcja curlingu AZS Łódź.

W turnieju rozegranym na lodowisku Bombonierka wzięły udział 24 drużyny z 9 klubów curlingowych z całej Polski.

Sekcja curlingu AZS Łódź zaprasza na treningi w soboty 8, 15, 22 i 29 maja o godzinie 12.