Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najmłodszy milioner w Polsce wskaże łódzkim uczniom drogę do sukcesu

Łukasz Kaczyński
Łukasz Korycki ma nadzieję, że szkoły zainteresują się zajęciami z udziałem milionerów
Łukasz Korycki ma nadzieję, że szkoły zainteresują się zajęciami z udziałem milionerów fot. Grzegorz Gałasiński
Uczniowie łódzkich techników i liceów będą się uczyć przedsiębiorczości od samych milionerów.

Pierwsze zajęcia mają rozpocząć się już w połowie września. Milionerzy już przygotowali swoje wykłady i ćwiczenia.

- Wszystko teraz zależy od zainteresowania i dobrej woli dyrektorów szkół. Podobne lekcje odbyły się w całym kraju w minionym roku szkolnym. Teraz czas na Łódź - mówi nam Łukasz Korycki, student Politechniki Łódzkiej, który postanowił pomóc łódzkim szkołom w organizowaniu nauki przedsiębiorczości.

- Lekcje z tego przedmiotu najczęściej prowadzą nauczyciele innych przedmiotów, wiedzę czerpią z książek. A przecież spotkanie i rozmowa z ludźmi, którzy zawodowy sukces zawdzięczają własnej pracy, daje niewspółmiernie większe korzyści - opowiada Łukasz Korycki.

O swoich biznesowych sukcesach opowiedzą m.in. Kamil Cebulski i Jan Fijor.

Pierwszy z nich, nazywany najmłodszym milionerem w Polsce, już w liceum zarabiał więcej niż dyrektor jego szkoły. W wieku 17 lat porzucił marzenie o etacie informatyka i założył internetowy magazyn o tematyce komputerowej. Później otworzył wydawnictwo, księgarnię i agencję reklamy.

"Zrozumiałem, że w dzisiejszych czasach potrzeba być samodzielnym, bardziej przedsiębiorczym, a co najważniejsze, uzmysłowiłem sobie, że ja również mogę osiągnąć sukces" - pisze na swoim blogu. Kamil Cebulski otworzył też prywatną szkołę biznesu, w której wykładowcami są znani przedsiębiorcy, m.in. Andrzej Blikle, właściciel znanej sieci cukierni.

Jan Fijor, informatyk i publicysta, pracował w USA jako makler giełdowy, dziś jest właścicielem wydawnictwa książkowego.

Obaj mają już doświadczenie w podobnych przedsięwzięciach. Promująca przedsiębiorczość fundacja Cebulskiego w roku szkolnym 2007-2008 zorganizowała ponad tysiąc Alternatywnych Lekcji Przedsiębiorczości w blisko 240 szkołach w całej Polsce.

Lekcjami z milionerami zainteresowana jest dyrektorka XXVI LO w Łodzi, Małgorzata Wiśniewska. - Nasze zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele, ale każde takie spotkanie z praktykiem jest bardzo cenne - podkreśla.

W trakcie lekcji z milionerami młodzież zobaczy prezentacje, wysłucha wykładu. Przewidziane są też ćwiczenia z zakresu komunikacji, negocjacji i percepcji. Uczniowie zdobędą wiedzę na temat prowadzenia działalności gospodarczej i inwestowania, dowiedzą się, jak efektywnie wykorzystać czas i pokonać emocjonalne bariery. Wszystko to ma zainspirować ich do samodzielnego zgłębiania wiedzy z zakresu biznesu i rozwoju osobowego. Dla najaktywniejszych przygotowane są nagrody książkowe. Organizatorzy Alternatywnych Lekcji Przedsiębiorczości po zakończeniu lekcji oferują ich uczestnikom pomoc w zdobywaniu wiedzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto