Nagroda dla Łodzi podczas Gali Mistrzów Sportu

Emilia Białecka *Emkanabe*
Podczas Gali Mistrzów Sportu organizowanej przez "Przegląd Sportowy" i TVP 1 Łódź otrzymała prestiżową nagrodę w kategorii Gospodarz Roku Imprez Sportowych 2009.

Nasze miasto zostało nagrodzone za perfekcyjną organizację mistrzostw Europy koszykarzy i siatkarek. - Wydarzenia te stały się źródłem pięknych emocji sportowych - podkreślano podczas gali. W imieniu władz miasta statuetkę odebrał wiceprezydent Włodzimierz Tomaszewski.

W 75. Plebiscycie na 10 Najlepszych Sportowców Polski wygrała Justyna Kowalczyk, dwukrotna złota oraz brązowa medalistka mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym oraz zdobywczyni Kryształowej Kuli za triumf w Pucharze Świata.

Drugie miejsce zajęła Anita Włodarczyk, znakomita młociarka, mistrzyni i rekordzistka świata. Trzecie zaś Piotr Gruszka, siatkarz.