Medale łódzkich judoków

(hof)
Doskonale w zawodach Pucharu Polski młodzików spisali się łódzcy judocy.Złote medale zdobyli: Damian Popiel (50 kg) i Jakub Poniecki (55 kg) obaj ŁPKS Gwardia oraz Piotr Olczak (81 kg) UKS Bushi Łódź.

Doskonale w zawodach Pucharu Polski młodzików spisali się łódzcy judocy.

Złote medale zdobyli: Damian Popiel (50 kg) i Jakub Poniecki (55 kg) obaj ŁPKS Gwardia oraz Piotr Olczak (81 kg) UKS Bushi Łódź. Brązowy krążek wywalczył Bartek Kopera (50 kg), na piątych miejscach uplasowali się Jan Brot (46 kg) Damian Pipczyński (60 kg) wszyscy ŁPKS Gwardia oraz Michał Piotrkowski UKS Rysy Łódź.

Damiana Popiela uznano za najlpeszego zawodnika turnieju. ŁPKS Gwardia zajął pierwsze miejsce w punktacji drużynowej, wyprzedzając GKS Wybrzeże Gdańsk i Juwenię Wrocław.

Trenerami medalistów są Zbigniew Pacholczyk (ŁPKS Gwardia), Maciej Adamczewski (UKS Bushi) i Jerzy Żuchalski (UKS Rysy), trenerem kadry wojewódzkiej w tej grupie wiekowej jest Jarosław Ciemieniewski (ŁPKS Gwardia).

W zawodach, które był jednocześnie najważniejszą imprezą w tej grupie wiekowej wystąpiło 160 młodych judoków.