Mecz Polska - Rosja 3:1 (foto+wideo)

Jacek Suliga
Jeden z najważniejszych meczów polskiej reprezentacji w drugiej rundzie tegorocznych ME w Siatkówce Kobiet okazał się jednym z najbardziej zaciętych i emocjonujących.

Polska reprezentacja pozytywnie zaskoczyła swoich kibiców nie tylko wynikiem, ale również postawą podczas całego spotkania. Polki od samego początku zdecydowanie dominowały na boisku, chociaż w pierwszym secie straciły wypracowaną przewagę, pozwoliły na skuteczną grę Rosjankom i przegrały 24:26.

Kolejne trzy sety to konsekwentna gra we wszystkich elementach, chociaż i tym razem nie brakowało seryjnej utraty punktów. Polki postawiły na mocną zagrywkę, którą utrudniły Rosjankom przyjęcie. Nie brakowało również dobrego odbioru, ataku i gry kombinacyjnej.

To rewelacyjne widowisko przybliżyło polską reprezentację do półfinału ME 2009. O dalszych losach naszej drużyny w tym turnieju zadecyduje ostatni dzień fazy play off.

Marina Sheshenina, kapitan reprezentacji Rosji – Po pierwsze gratuluję polskiej drużynie. Polki pokazały dzisiaj bardzo dobrą grę przeciwko nam. My jednak nie będziemy się smucić, przed nami kolejny mecz i będziemy się nastrajać na jutro.

Anna Barańska, kapitan polskiej reprezentacji – Cieszę się, że wygrałyśmy ten mecz, chciałyby pokazać, że stać nas na dobrą grę i zaprezentowanie dobrej siatkówki. Teraz musimy ostudzić nasze głowy i przygotować się do kolejnego spotkania, bo też na pewno nie będzie łatwo.

Tekst: Marta Roszkowska

- ME Siatkówka 2009: Polska - Belgia 3:1 (foto+wideo)

- ME Siatkówka 2009: Polska - Belgia 3:1

- ME Siatkówka 2009: Holandia - Bułgaria 3:0

- ME Siatkówka 2009: Rosja - Hiszpania 3:1

- Łódź i Polki po pierwszej rundzie ME Siatkówki (wideo)