ME Siatkarek 2009: Polska - Rosja 3:1

Marta Roszkowska
O 17:30 w hali Atlas Arena Łódź rozpoczęło się najważniejsze spotkanie drugiego dnia fazy play off ME Siatkarek 2009. Polska podejmuje dziś reprezentację Rosji.

Ten mecz może zadecydować o dalszych losach naszej reprezentacji w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Piłce Siatkowej Kobiet. Jeśli Polki chcą znaleźć się w półfinale turnieju dziś muszą dać z siebie wszystko i zwyciężyć.

Wczoraj Polska wygrała z drużyną Belgii 3:1, natomiast Rosja pokonała Hiszpanię 3:1.

Początek spotkanie i pierwszy punkt dla Polski zdobywa Bednarek. Polski blok zatrzymuje Gamową, 2:0. W zagrywce myli się Sadurek. 2:1. Kaczor przebija się przez rosyjski blok 3:1. Kolejna zepsuta zagrywka po naszej stronie, tym razem Jagieło. Podobnym błędem odpowiadają Rosjanki, prowadzimy 4:2. **

As serwisowy Bednarek, 5:2. Drugi serwis Bednarek i aut. Atak Kaczor i mamy szósty punkt, 6:3. Walkę na siatce wygrywa Gajgał, 7:3. Skuteczny rosyjski blok i jest 7:4 dla Polski. Gajgał w boisko i schodzimy na pierwszą przerwę techniczną z czteropunktowym prowadzeniem.

Barańska zatrzymana przez rosyjski blok, 8:5. Gajgał po skosie w boisko i 9 punkt dla Polski. Borodakova zdobywa 6 punkt dla Rosjanek. Długa wymiana piłek i atak kończy Gamova. Prowadzimy dwoma punktami. Kaczor podwyższa prowadzenie polskiej reprezentacji na 10:7. Sadurek posyła piłkę w siatkę. Sheshenina w aut. Skuteczny atak Jagieło i 12:8. Błąd Rosjanek wykorzystuje Barańska i jest 13:8. Czas na prośbę trenera reprezentacji Rosji.

Skuteczny atak Gamovej przynosi Rosji 9 punkt. Emocjonująca wymiana piłek i po rękach atakuje Jagieło, 14:9. Gamova zdobywa kolejny punkt dla swojej reprezentacji, jest 15:10 dla Polski. Barańska obija blok i na druga przerwę techniczną schodzimy z wynikiem 16:10.

11 punkt dla Rosji zdobywa Safronova. Skuteczny blok Rosjanek i prowadzimy 16:12. 13 punkt dla Rosjanek i schodzimy na przerwę na prośbę trenera Makowskiego. Ponownie skutecznie Rosjanki i nasza przewaga topnieje do dwóch punktów. Błąd i prowadzimy już tylko 16:15. Druga przerwa na życzenie trenera Makowskiego.

Skuteczny rosyjski blok i wyrównanie 16:16. Polski blok odpowiada tym samym i jest 17:16 dla naszej reprezentacji. Ryzykowna zagrywka Barańskiej w aut. Skuteczny atak Gajgał i 18 punkt dla biało-czerwonych. Atomowy rosyjski atak i jest po 18. Na boisko wracają Sadurek i Kaczor. Atak Kaczor i prowadzimy 20:18. Skuteczny atak Gamovej, 20:19.

Powstrzymana Kaczor i jest po 20. Walka toczy się punkt za punkt. Ze środka Bednarek wbija piłkę w boisko, 21:20. Rosyjski blok powstrzymuje atak Kaczor, 21:21. Kaczor posyła piłkę w aut i Rosjanki wygrywają jednym punktem. Skuteczna Sedova i jest 23:21 dla Rosji. Pykosz posyła piłkę w ostatnie metry boiska, 23:22 dla Rosji. Zatrzymana Barańska i Rosjanki mają piłkę setową, 24:22.

Skuteczny atak Barańskiej 24:23 dla Rosji. Gajgał wyrównuje, jest po 24. Przerwa dla Rosjanek. Skutecznie Gamova i 25:24 dla Rosji. Barańska powstrzymana przez rosyjski blok i Rosja wygrywa pierwszego seta 26:24.

Drugi set rozpoczyna się od atomowego ataku Gamowej, który daje Rosjankom 1 punkt. Polki wyrównują, ale Rosjanki odzyskują przewagę. Trwa walka punkt za punkt. Na szczęście Rosjanka myli się w ataku i mamy 3 punkt.

Kaczor w rosyjski blok i tracimy punkt, 3:3. Tym razem Kaczor po bloku w aut i jest 4:3. Skuteczna zagrywka Bednarek przynosi nam 5 punkt. Przy stanie 6:3 dla Polek przerwa na prośbę trenera Kuzyutkina.

Gajgał skutecznie oszukała Rosjanki i jest 7:3. Bednarek psuje zagrywkę, 4 punkt dla Rosji. Gamova atakuje w aut i schodzimy na pierwszą przerwę techniczną z czterema punktami przewagi. Sytuacja przypomina tę z pierwszego seta, oby tym razem Polki utrzymały przewagę. Skutecznie Barańska i 9:4. Myli się Safronova i mamy 10 punkt. Safronova pocelowana przez Kaczor, 11:4. Przerwa na życzenie trenera Rosjanek.

Po przerwie punkt zdobywa Rosja. Gajgał skutecznie z prawego skrzydła, 12:5. Błąd podwójnego odbicia po naszej stronie, 21:6. Gajgał posyła piłkę w aut, 12:7. Ponownie myli się Gajgał, o przerwę prosi trener Makowski. Skuteczny atak Kaczor i mamy 13 punkt. Zagrywka Gajgał, piłka ląduje w siatce, 13:9. Kaczor w ostatni metr boiska, 14:9.

Skuteczna zagrywka Sadurek i mamy 15 punkt. Kaczor po bloku w boisko i podobnie jak w pierwszym secie na drugą przerwę techniczną schodzimy z sześciopunktowym prowadzeniem. Skutecznie Gamova i Rosjanki mają 11 punkt. Asia Kaczor uderza w antenkę, przewaga Polek topnieje, 16:13.

Długą wymianę piłek kończy Barańska, 17:13. Kolejna skuteczna zagrywka Bednarek przynosi nam 18 punkt. Długa akcja kończy się stratą punktu dla Polek, 18:14. Kaczor prosto w rosyjski blok, 18:15. Skuteczny atak kapitan polskiej reprezentacji i jest 19:15. Sedova przebija się przez polski blok. I kolejny punkt po ataku Gajgał, 20:16.

Barańska myli się w polu zagrywki, 20:17. Rosyjski blok pokonuje atak Jagieło, 20:18. Atak Jagieło w aut i o czas prosi trener Makowski. As serwisowy Rosjanek i jest wyrównanie 20:20. Blokujemy Rosjanki, 21:20. Blok Sadurek/Bednarek i jest 22:20. Podobna akcja i ten sam polski blok zdobywa 23 punkt. Po ataku Rosjanek posyłamy piłkę w aut, 23:21. Nieporozumienie w polskim zespole i jest 23:22.

Atak Gajgał i mamy pierwszą piłkę setową, 24:22. Skuteczna zagrywka Sadurek i wygrywamy tego seta 25:22.

Pierwszy punkt w trzecim secie dla Rosjanek. Atak Bednarek ze środka i jest po 1. Blok-aut i mamy 2 punkt. Gamova wyrównuje na 2:2. Festiwal błędów po obu stronach siatki wygrywa polska reprezentacja i jest 5:4. Gamova, atak, boisko - Polki wygrywają jednym punktem. Atak Kaczor ze środka przynosi 7 punkt, 7:5.

Kolejny raz niezatrzymana Gamova, 7:6. Jagieło trafia w antenkę i na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem schodzą Rosjanki. Po przerwie Polki wyrównują na 8:8. Skutecznie Rosjanki i jest 9:8.

Po długiej wymianie piłek Rosja wychodzi na dwupunktowe prowadzenie, 10:8. Atak Gamovej i jest 11:8. Odrabiamy punkt i jest 11:9. Sadurek psuje zagrywkę i oddaje Rosji 12 punkt. Bednarek w boisko, 12:10. Atak Barańskiej z lewego skrzydła i przegrywamy już tylko jednym punktem.

Mocny atak Barańskiej i 12 punkt dla reprezentacji Polski. Ponownie Barańska i jest wyrównanie 13:13. Gamova skutecznie obok polskiego bloku, 14:13. Safronova zdobywa 15 punkt dla Rosji. Atak Kaczor i piłka ląduje w boisku, 15:14. Myli się Gamova i jest po 15. Skuteczny polski blok i na przerwę techniczną schodzimy z przewagą 16:15.

Gamova ponownie zatrzymana przez polski blok, 17:15. Safronowa w boisko, walkę na siatce wygrywają Polki, 18:16. Borodakova oszukuje polski blok, 18:17. Skuteczny atak Kaczor i mamy 19 punkt. Mocny atak Barańskiej i wygrywamy 20:17. O przerwę prosi trener Kuzyutkin.

Mylimy się w obronie, 20:18. Skutecznie Kaczor z prawego skrzydła, 21:18. Kończymy długa wymianę piłek, 22:18. Zatrzymana Jagieło, 22:19. Błąd przyjęcia zagrywki, 22:20. Przerwa na życzenie trenera Makowskiego. Jagieło atakuje po prostej i mamy 23 punkt. Przerwa tym razem na prośbę rosyjskiego szkoleniowca.

Po przerwie Jagieło psuje zagrywkę 23:21. Kaczor, blok-aut i mmay piłkę setową, 24:21. Długa wymiana piłek, punkt dla Rosji. Druga piłka setowa dla Polski. I Kaczor ze środka kończy trzeciego seta 25:22.

Początek czwartego seta i Rosjanki psują zagrywkę. Polki odpowiadają tym samy błędem, 1:1. Seria serwisowych błędów trwa, 2:1 dla Polski. Bednarek zdobywa 3 punkt dla naszej reprezentacji. Blok Kaczor/Bednarek zatrzymuje Rosjanki, 4:1. Skuteczny atak rywalek i jest 4:2. W siatkę zagrywa Kosheleva, 5:2. Skuteczny serwis Bednarek i jest 6:2. Atak Barańskiej daje nam 7 punkt.

Atak Jagieło po taśmie i prowadzimy 8:3. Schodzimy na przerwę techniczną. As serwisowy Kaczor, 9:3. Zablokowana Gajgał i jest 9:5. Tracimy kilka punktów i przy stanie 9:6 dla Polek o przerwę prosi trener Makowski.

Blok-aut Barańskiej i jest 10:6 dla biało-czerwonych. Barańska myli się w zagrywce, 10:7. Gajgał w daleką strefę boiska i mamy 11 punkt. Walkę na siatce przegrywa Sadurek i tracimy punkt, 11:9. Plas Jagieło tuż nad blokiem i jest 12:9. Rosjanki mylą się w obronie, 13:9.

Skuteczny blok Kaczor/Bednarek i zdobywamy 14 punkt. Przerwa na życzenie trenera Rosjanek. Po przerwie Sadurek psuje zagrywkę, 14:10. Krótka ze środka i myli się Bednarek. Po kolejnej stracie punktu przez Polki, trener Makowski prosi o czas. Atak Kaczor po rosyjskim bloku, 15:12. Kosheleva zdobywa 13 punkt dla Rosji. Barańska odpowiada atakiem po bloku i na drugą przerwę techniczną schodzimy z trzypunktowym prowadzeniem.

Po przerwie Rosjanki zdobywają punkt po skutecznym ataku. Blok Kaczor/Gajgał zatrzymuje atak Makarovej, 17:14 dla biało-czerwonych. Tym razem Makarova zdobywa punkt dla swojej drużyny. Barańska po bloku i jest 18:15. Makarova obija polski blok, 18:16, po czym psuje zagrywkę. Skuteczny atak Jagieło i prowadzimy czterema punktami, 20:16.

Asia Kaczor myli się w ataku, 20:17. Po skutecznej zagrywce 18 punkt dla Rosjanek. Kosheleva po polskim bloku i prowadzimy już jednym punktem, 20:19. Kolejna akcja i wyrównanie, 20:20. Kaczor atakuje po taśmie w boisko, 21:20. Mocny atak Kaczor i piłka ląduje w boisku, 22:20. Przerwa dla Rosjanek.

Po ataku Gamovej wyrzucamy piłkę w aut, 22:21. Kaczor zdobywa dla polskiej reprezentacji 23 punkt. Kosheleva i piłka w boisku. Skuteczny atak Barańskiej i mamy piłkę meczową, 24:22. As serwisowy Bednarek, kończymy seta 25:22 i mecz 3:1.

Polska - Rosja 3:1 (24:26, 25:22, 25:22, 25:22)

Polska: Anna Barańska, Mariola Zenik, Anna Witczak, Dorota Pykosz, Natalia Bamber, Agnieszka Bednarek – Kasza, Izabela Bełcik, Milena Sadurek – Mikołajczyk, Paulina Maj, Katarzyna Gajgał, Aleksandra Jagieło, Joanna Kaczor.

Rosja: Maria Borodakova, Anna Makarova, Maria Zhadan, Elena Martazaeva, Matalya Safronowa, Olga Fateeva, Yulia Sedova, Ekaterina Gamova, Marina Sheshenina, Ekaterina Kabeshova, Tatiana Kosheleva, Ekaterina Starodubova.

- ME Siatkówka 2009: Polska - Belgia 3:1 (foto+wideo)

- ME Siatkówka 2009: Polska - Belgia 3:1

- ME Siatkówka 2009: Holandia - Bułgaria 3:0

- ME Siatkówka 2009: Rosja - Hiszpania 3:1

- Łódź i Polki po pierwszej rundzie ME Siatkówki (wideo)