ME Siatkarek 2009: Polska - Chorwacja 3:0

Marta Roszkowska
Dziś o godzinie 17:30 w hali Atlas Arena rozpoczął się kolejny dzień ME Siatkarek. Tym razem reprezentacja Polski podejmuje drużynę Chorwacji.

Po wczorajszym pięciosetowym spotkaniu z Hiszpanią polskie siatkarki rozpoczynają rywalizację z drużyną Chorwacji, która wczoraj przegrała z Holandią 0:3.

Pierwszy punkt w meczu zdobywają biało-czerwone. Chorwatki wyrównują, ale po ataku Kaczor jest 2:1. Barańska i mamy 3 punkt (3:2).

Od samego początku spotkania toczy się zacięta walka punkt za punkt. Oba zespoły zaczynają popełniać błędy w przyjęciu. Na pierwszą przerwę techniczną Polki schodzą z jednopunktową przewagą.

Tuż po przerwie Chorwatki wyrównują na 8:8. Na szczęście punkty Jagieło, Kaczor i bloku Bednarek/Barańska dają nam 3 punkty przewagi. O czas prosi trener Chorwatek.

Atak Kaczor i Polki wygrywają już 12:8!

Ponownie zafunkcjonował blok Bednarek/Barańska i jest 13:8. Polki konsekwentnie utrzymują kilkupunktową przewagę (15:9).

Na drugą przerwę techniczną podopieczne trenera Matlaka schodzą z wynikiem 16:10.

Przy stanie 17:10 przerwa na prośbe trenera Aksentijrvica, po której Chorwatki zdobywają dwa punkty (17:12).

Bok-aut i jest 19:12 dla Polek. Kolejny skuteczny atak Asi Kaczor i mamy 20 punkt. Podbloku Jagieło/Bednarek nasze siatkarki zdobywają 21 punkt.

Atak z lewego skrzydła i Ola Jagieło zdobywa kolejny punkt dla Polski (22:14). Jerkov zdobywa 16 punkt dla Chorwatek. Trzy piłki setowe dla Polek i nasza reprezentacja kończy pierwszego seta zwycięskim wynikiem 25:18. Jest 1:0 dla Polski.

Początek drugiego seta dla Polek, jest 3:0. As serwisowy Jagieło i Polki prowadzą już 5:1. Przy stanie 6:1 przerwa na prośbę trenera gości.

Chorwatki powoli zaczynają odrabiać straty. Po serii błędów naszej drużyny i wyniku 7:5, trener Matlak prosi o przerwę, po której Kaczor zdobywa punkt i schodzimy na techniczną.

Po przerwie punkt zdobywają Chorwatki. Kolejna długa wymiana piłek i Polki prowadzą już tylko jednym punktem. Z opresji ratuje nas atak Asi Kaczor i jest 9:7.

Polska reprezentacja zaczyna punktowo uciekać Chorwatkom. Ponownie prowadzimy pięcioma oczkami. Podwójna „antenka” u Chorwatek i nasze siatkarki prowadzą 14:7. Atak Oli Jagieło ze środka i schodzimy na przerwę techniczną (16:7).

Po skutecznym ataku Kasi Gajgał prowadzimy już dziesięcioma punktami. Poljak nadziewa się na polski blok i jest 18:7.

Kiwka Mileny Sadurek i mamy 20 punkt. Chorwatki mylą się w zagrywce i jest 21:9. Po serwisie naszej rozgrywającej skuteczną akcję wyprowadzają nasze rywalki i zdobywają 11 punkt.

Przy stanie 24:12 pierwsza piłka setowa dla Polek. Ania Barańska zdobywa 25 punkt i wygrywamy druga partię spotkania 25:13. Wynik po drugim secie 2:0. Pierwszy punkt trzeciej partii meczu dla Chorwatek, ale Polki szybko zdobywają punkty i po asie serwisowym Sadurek jest 3:1.

Przy stanie 5:1 dla biało-czerwonych na prośbę trenera Chorwatek siatkarki schodzą na przerwę. Po błędach Polek nasze rywalki odrabiają dwa punkty. Po zagrywce Jagieło piłka zatańczyła na siatce i nasza reprezentacja prowadzi 8:3. Przerwa techniczna.

Po zagrywce Kaczor, Poljak po drugiej próbie ataku zdobywa punkt. Jest 10:6 dla Polek. Barańska psuje zagrywkę i jest 11:7.

Polki popełniają serię błędów i Chorwatki zaczynają odrabiać straty. Prowadzimy już tylko dwoma punktami. Kilka skutecznych ataków i Chorwatki doprowadzają do remisu 12:12.

Zaczyna się walka punkt za punkt. Polki schodzą na druga przerwę techniczną z zaledwie jednopunktowym prowadzeniem. Gajgał zdobywa 17 punkt. Przy stanie 18:15 siatkarki schodzą na przerwę na prośbę trenera Aksentijrvica.

Poljak wyrzuca piłkę w aut i Polki prowadzą 4 punktami. Gajgał atakuje z prawego skrzydła i podwyższa wynik na 21:16. As serwisowy Barańskiej i jest 22:16. Atak Jagieło i mamy 23 punkt!

Kolejny atak Jagieło z lewego skrzydła i Polki mają pierwszą piłkę setową. Barańska ze środka i wygrywamy trzeciego seta 25:16 i cały mecz 3:0!

_Polska: _Anna Barańska, Mariola Zenik, Anna Witczak, Dorota Pykosz, Natalia Bamber, Agnieszka Bednarek-Kasza, Izabela Bełcik, Milena Sadurek-Mikołajczyk, Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Gajgał, Aleksandra Jagieło, Joanna Kaczor.

_Chorwacja: _Ana Grbac, Mia Jerkov, Ivana Milos, Sanja Popovic, Maja Poljak, Marina Mietlic, Marina Katic, Katarina Barun, Jelena Alajbeg, Cecilia Dujic, Mirela Delic, Ilijana Dugandzic

Relacja z Atlas Areny: Marta Roszkowska

Obsługa techniczna: Arkadiusz Fochtman