ME Siatkarek 2009: Półfinał Włochy - Niemcy 3:1 (relacja+foto)

Marta Roszkowska
Po pierwszym półfinałowym spotkaniu, w którym polska reprezentacja uległa Holandii 1:3 nadszedł czas na drugi półfinał. Tym razem Włoszki zmierzą się z drużyną Niemiec.

W drugim meczu trzeciej rundy ME Siatkarek 2009 niepokonane dotychczas Włoszki zmierzą się z reprezentacją Niemiec. Obie drużyny miały okazję grać przeciwko sobie w fazie play off tego turnieju. Wówczas podopieczne trenera Barboliniego wygrały z Niemkami 3:0.

Atak Piccinini i pierwszy punkt dla Italii. Niemiecki blok-aut i pierwszy punkt na koncie podopiecznych trenera Guidettiego. Po prostej Piccinini i Włoszki wygrywają już 4:1.

Niemki odrabiają dwa punkty straty. Furst psuje zagrywkę. Skuteczny atak Gioli i jest 6:3. Z przechodzącej Gioli i Włoszki mają 7 punkt. Ssuschke atakuje w aut i Włoszki schodzą na pierwszą przerwę techniczną z przewagą 8:4.

Po błędzie Włoszek 5 punkt zdobywają Niemki. Jenny Barazza zdobywa 9 punkt dla Italii. Kozuch w aut i jest 10:5. Przy stanie 11:5 trener reprezentacji Niemiec prosi o przerwę.

Blok-aut Beier i Niemki odrabiają jeden punkt. Barazza w punkt i jest 12:6. Po prostej Piccinini i Włoszki prowadzą już siedmioma punktami. Zablokowana Kozuch i jest 14:6, o czas prosi trener Guidetti.

Ponownie skuteczna Piccinini i jest 15:6. Na druga przerwę techniczną Włoszki schodzą z dzięsięciopunktowym prowadzeniem. Kolejny skuteczny atak Piccinini i jest 17:6. As serwisowy Del Core, 18:6. Skuteczny atak Aguero i Włoszki podwyższają swoje prowadzenie na 19:6.

20 punkt zdobywa Piccinini. 7 punkt dla Niemek zdobywa Kozuch. Piccinini myli się w ataku i jest 20:9. Bezbłędnie Barazza i jest 21:9. Petrausch wyrzuca piłkę w aut, 22:9.

Skutecznie zagrywa Barazza i Włoszki mają pierwszą piłkę setową 24:9. Skutecznie Kozuch i Niemki mają 10 punkt. Z prawego skrzydła atakuje Gioli i podopieczne trenera Barboliniego wygrywają pierwszego seta 25:10.

Pierwszy punkt w drugim secie zdobywają Niemki. Furst myli się w polu zagrywki i jest po 1. W ataku myli sie Aguero i jest 2:1 dla Niemiec. Kozuch w taśmę i jest wyrównanie.

W zagrywce myli się Aguero. Z prawego skrzydła Gioli i jest po 3. Piccinini serwuje w aut i Niemki mają 4 punkt. Atak Del Core z lewego skrzydła przynosi Italii 4 punkt. Skuteczny blok Włoszek, które wychodzą na jednopunktowe prowadzenie.

Atak Del Core i jest 6:4 dla Włoch. Skuteczny atak Kozuch, która zdobywa 5 punkt dla swojej reprezentacji. Pogubiły się Włoszki i jest po 6. Del Core atakuje po bloku i jest 7:6. Aguero wyrzuca piłkę w aut i jest po 7. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarki schodzą przy prowadzeniu Niemek 8:7.

Mylą się Włoszki i jest 9:7 dla Niemiec. Przy stanie 10:7 o przerwę prosi trener Barbolini. Del Core atakuje w aut i jest 11:7. Ponownie Del Core, tym razem skutecznie, Włoszki mają 8 punkt. 9 punkt dla Włoszek zdobywa Piccinini, 12:9.

Walkę na siatce wygrywa Gioli, 12:10. Myli sie Piccinini i Niemki zdobywają 13 punkt. Gioli wyrównuje wynik na 13:13. Zablokowana Brinker i Włoszki wychodzą na jednopunktowe prowadzenie, 14:13.

Potężny atak Aguero ze środka i jest 15:14 dla Włoch. Kolejna akcja i Niemki wyrównują na 15:15. Ssuschke myli się w zagrywce i na drugą przerwę techniczną Włoszki schodzą z jednopunktowym prowadzeniem.

Skuteczny atak Beier i jest po 16. Kozuch w punkt i jest 17:16. Aguero po bloku i jest po 17. Ze środka kapitan reprezentacji Niemiec i jest 18 punkt dla podopiecznych trenera Guidettiego. Atakuje Barazza i do wyrównania Włoszkom brakuje jednego punktu.
Piccinini nie zdołała przebić się przez blok i Niemki wygrywają 21:18. O przerwę prosi włoski szkoleniowiec. Skuteczny włoski blok i jest 21:19 dla Niemiec. Nieporozumienie w drużynie Italii i jest 22:19. Blok Aguero/Gioli i jest 22:20. Ze środka skutecznie Furst i jest 23:20.
Z prawego skrzydła Gioli i Włoszki zdobywają 21 punkt. Piccinini myli się w polu zagrywki i Niemki mają pierwszą pike setową, 24:21. Pierwszy setball obroniony. Kozuch zdobywa 25 punkt i drugiego seta Niemki wygrywają wynikiem 25:22.
Pierwszy punkt w trzecim secie zdobywają Włoszki po ataku Gioli. Atak niemieckiej kapitan daje jej drużynie punkt. Gioli ponownie atakuje i zdobywa punkt.
Gioli z przechodzącej i jest 3:1 dla Włoszek. Atak Del Core i 4:1.**
Ponownie Gioli zdobywa punkt. Trener Niemiec prosi o czas przy stanie
5:1. Podwójny blok zatrzymuje Brinkner. Piccinini myli sie w zagrywce. Brinkner atakuje i zdobywa punkt. Gioli przebija się przez blok i zdobywa 7 punkt**.

Brinkner myli się w ataku, posyłą piłkę w aut i na przerwę techniczną Włoszki schodzą z pięciopunktową przewagą. Jest 8:3 dla Włoch. Gioli myli się w zagrywce i oddaje punkt Niemkom. Aguero szybko obija niemiecki blok i odzyskuje punkt. Sschuske ztakuje i zdobywa 5 punkt.

Barazza atakiem ze środka zdobywa 10 punkt. Atak Aguero i kolejny punkt dla Włoszek. Piccinini atakuje ze skrzydła i 12 punkt. Tener niemieckiej drużyny prosi o czas przy stanie 12:5 dla Wloch.

Beier myli się w ataku i 13 punkt zdobywają Włoszki. Aguero posyła piłę w aut i Niemki stają na zagrywce. Kozuch pewnie atakuje  i zdobywa 7 punkt. Aguero przebija się przez podwójny blok. Piccinini pewnie atakuje i zdobywa 15 punkt.

Petrausch zablokowana i na drygą przerwę techniczną Wloszki schodzą z dziewięciopunktową przewagą. Jest 16:7 dla Włoch. Kozuch zablokowana. Teraz Niemki stawiają blok i zdobywają 8 punkt.

Beier atakuje ze skrzydła i 9 punkt dla Niemiec. Piccinini atakuje i piłka po bloku wylatuje w aut. Kozuch przebija się przez włoski bloki jest 18:10 dla Włoch. Niemki po raz kolejny zdobywają punkt blokiem. Beier myli się na zagrywce i piłka dla Włoszek. Gioli atakuje ze skrzydła i zdobywa punkt. Aguero doskonale atakuje i zdobywa 21 punkt. Piccinini myli się w polu zagrywki i 12 punkt dla Nienmec. Kozuch zablokowana i Włoszki zdobywają punkt. Brinker myli się w ataku, uderza w taśmę i piłka dla Włoszek. Jest 23:12 dla Włoch.**
Del Core skutezcznie atakuje i piłka setowa dla Włoszek. Brinker myli się w ataku i Włoszki zdobywają 25 punkt. Trzeci set kończy się wynikiem 25:12 dla Włoch.**

Czwarty set rozpoczyna się od punktu zdobytego przez niemiecką kapitan Furst. Skuteczna zagrywka Furst pozbawia Włoszki drugiego punktu. Petrausch zablokowana i pierwszy punkt dla Włoszek. Pertausch myli się w ataku i kolejny punkt dla Włoszek.

Gioli przebija się przez blok i zdobywa 3 punkt. Piccinini atakuje ze skrzydła i 4 punkt dla Włoszek. Ponownie Piccinini ze skrzydła. Jest 5:2 dla Włoszek a trener Niemek prosi o czas. Aguero delikatnie przebija piłkę i zaskoczone Niemki tracą punkt. Brinker przebija się przez bloki zdobywa 3 punkt. Gioli z obiegnięcia zdobywa 7 punkt. Na zagrywce Piccinini.

Kozuch pewnie atakuje ze środka i 4 punkt dla Niemek. aguero ze środka i piłka po przyjęciu powraca na aut. Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 8:4 dla Włoszek.

Włoszki tracą punkt po błędzie przełożenia ręki. Baraza atakuje ze środka i 9 punkt dla Włoch. Del Core pewnie atakuje ze skrzydła i zdobywa punkt. Niemki obijają blok i zdobywają 6 punkt. Furst pewnie zdobywa 7 punkt. Udany niemiecki atak i Włoszki tracą kolejny punkt. Trner Barbolini prosi o czas przy stanie 10:8 dla Włoch.

Agero zablokowana, piłka w boisku i 9 punkt dla Niemek. Kolejny udana akcja i jest remis po 10. Del Core zablokowana i Niemki prowadża jednym punktem. Beier atakuje ze skrzydla i to już 12 punkt Niemek. Aguero po bloku zdobywa 11 punkt. Niemki blokują  i zdobywają 13 punkt.

Kozuch po bloku wybija piłkę i zdobywa 14 punkt dla swojego zespołu. Trner Barbolini prosi o czas przy stanie 11:14 dla Wloszek. Furst uderza z przechodzacej i 15 punkt dla Niemiec. Aguero omija blok i zdobywa 12 punkt. Piccinini ze skrzydła i 13 punkt dla Włoch. niemiecki atak ze środka i to Niemki schodzą na drugą przerwę techniczną z przewagą trzech punktów. Jest 16:13 dla Niemiec.

Gioli przebija sięprzez blok i zdobywa 14 punkt. Piccinini po bloku i piłka w aut. Jest 15: 16 dla Włoszek. Gioli z obiegnięcia i już jest remis po 16. Pewny atak Brinker i Niemki znowu prowadzą. Piccinini ze skrzydła i znowu remis.

Kozuch po bloku i Niemki znowu prowadzą. Toczy walka punkt za punkt. Aguero ze środka i jest po 18. Skuteczny atak Aguero i 20:19 dla Włoszek. Lo Bianco psuje zagrywkę i remis po 20. Dwie udane akcje Włoszek i jest 22:20 dla Wloch.

Barazza atakuje ze skrzydła i zdobywa punkt. Piccinini przekląda ręce nad siatką i Niemki zdobywjaą punkt. Pewny atak Aguero i jest piłka meczowa dla Włoszek. Niemiecki atak po bloku nie kończy meczu. Robi to Piccinini atakiem ze skrzydła. Set  kończy się wynikiem 25:22 dla Włoch. Mecz - 3:1 dla Włoch.

Relacja z Atlas Areny: Marta Roszkowska, Ilona Michalak

Obsługa techniczna: Arkadiusz Fochtman