ME Siatkarek 2009: Holandia - Hiszpania 3:0

Marta Roszkowska
O godzinie 20:00 w łódzkiej hali Atlas Arena rozpoczyna się drugie spotkanie kolejnego dnia ME Siatkarek 2009. Reprezentacja Holandii zmierzy się tym razem z Hiszpankami.

Po pierwszym meczu drugiego dnia mistrzostw, w którym Polki pokonały reprezentację Chorwacji 3:0, o awans do drugiej rundy rozgrywek walczą Holenderki i podopieczne trenera Vermuelena.

Pierwszy set od trzypunktowej przewagi rozpoczęły Holenderki. Po przerwie na życzenie trenera Vermuelena Hiszpanki nie zdołały wyprowadzić skutecznego ataku, za to punkt zdobyła Flier.

Przy stanie 5:2 dla pomarańczowych 3 punkt zdobyła Sanchez, jednak Holenderki nie pozwoliły przeciwniczkom na rozegranie się i na pierwszą przerwę techniczną schodziły z czteropunktową przewagą.

Blok Wensink i Holenderki zdobywają dwa punkty z rzędu. Kolejna przerwa na prośbę trenera Hiszpanek. Po przerwie punkt zdobywa Sanchez. Od stanu 11:5 dla Holandii, Hiszpanki zaczynają odrabiać straty i zdobywają 3 punkty z rzędu (11:8). Pomarańczowe zgubiły rytm gry, tracą kolejny punkt, Selinger prosi o przerwę.

Tuż po przerwie dwa punkty zdobywa Visser (13:9). Stam swoim atakiem podwyższa wynik meczu na 15:10. Siatkarki schodzą na przerwę techniczną przy wyniku 16:11 dla podopiecznych trenera Selingera.

Po przerwie punkt dla Hiszpanii. Długą wymianę piłek kończy Holandia i podwyższa wynik na 17:12. Po serii punktów zdobytych przez reprezentację Holandii Flier myli się na zagrywce i oddaje Hiszpankom 13 punkt (21:13). Hiszpania zaczyna gonić drużynę przeciwną, ale Holenderki wykorzystują swoją pierwszą piłkę setową i wygrywają pierwszą partię 25:17.

Początek drugiego seta to prowadzenie Holenderek 2:0. Po długiej wymianie piłek, po błędzie Hiszpanek punkt zdobywają Holenderki. Jednak i podopieczne trenera Selingera popełniają błędy i tracą 2 punkty (3:2).

Hiszpanki wyrównują po zaciętej akcji. Podwójny blok zatrzymuje Holandię i Hiszpanki prowadzą 1 punktem. Po kolejnym błędzie reprezentacja Hiszpanii odzyskuje wiarę i walczy punkt za punkt (5:6). Jednak na przerwę techniczną to Holenderki schodzą z przewagą 2 punktów (8:6).

Po zaciętej akcji wygranej przez Holenderki, przy stanie 10:6, trener Hiszpanii prosi o czas. I kolejna nieudana akcja powiększa przewagę Holenderek. Hiszpanki jednak nie zamierzają łatwo się poddać i zdobywają kolejno 2 punkty (11:8). Dobra passa nie trwa długo i po stracie 2 oczek trener Hiszpanii po raz kolejny prosi o czas.

Blok Viesser powiększa przewagę pomarańczowych. Po błędach obu stron jest 16:9. Holenderki schodzą na drugą przerwę techniczną z dużą przewagą, ale widać, że Hiszpanki są ogromnie zdeterminowane. Po długiej akcji Holenderki zdobywają kolejny punkt, lecz Hiszpanki szybko go odbierają. Mimo wyniku 20:12 znowu zaczyna się walka punkt za punkt. Hiszpanki dały się oszukać i jest 23:12. Po raz kolejny podopieczne trenera Vermeulena pokazują swoją waleczność. Ale to nie wystarczy do uzyskania dobrego wyniku w tym secie, który kończy się zwycięstwem drużyny Holandii 25:13.

Początek trzeciego seta to walka punkt za punkt. Ale już po chwili Hiszpanki ulegają mocniejszym Holenderkom i jest 4:2. Dwie udane akcje i Hiszpanki doprowadzają do remisu po 4. Podwójny blok zatrzymał Stalens Ch. i jest po 5. Po wyrównanej walce Holenderki schodzą na przerwę techniczną z dwupunktową przewagą.

Hiszpanki złapały wiatr w żagle i doprowadziły do 11:10. Holenderki po serii dobrych akcji ponownie powiększają przewagę i na drugą przerwę schodzą z wynikiem 16:10. Po powrocie na parkiet utrzymują dobry styl i prowadzą już 19:11.

Podopieczne trenera Selingera nie odpuszczają do końca spotkania i dosłownie gromią swoje przeciwniczki. Tracą pierwszą piłkę meczową przy stanie 24:14, jednak kolejna przynosi im zwycięstwo 25:15 i w całym meczu 3:0.

Hiszpania: Elena Marquez Garcia, Ana Ramirez, Romina Lamas, Mirtha Ana Correa Esteban, Amaranta Fernandez, Yasmina Hernandez, Sara Hernandez Padilla, Diana Sanchez, Lucia Paraja, Mireya Delgado, Sara Gonzlalez, Arkia El-Ammari.